Specjały Kornickiej Kuchni – gminny konkurs kulinarny w Dubiczach

2016-04-15 12:14

14 kwietnia w świetlicy wiejskiej w Dubiczach odbył się gminy konkurs kulinarny
pn.: Specjały Kornickiej Kuchni - najlepsze potrawy z mięsa wołowego.  W wydarzeniu wzięli udział: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego – Janina Ewa Orzełowska,  Wicestarosta Powiatu Łosickiego – Iwona Muder, Wójt Gminy Stara Kornica – Kazimierz Hawryluk, przedstawiciele MODR w Warszawie oddział w Siedlcach, zaproszeni goście oraz panie z Gminy Stara Kornica.

„Wie to ojciec, wie to matka Dubicka wołowinka to dopiero gratka!” pod takim hasłem przebiegała 12 edycja konkursu kulinarnego.

Komisja konkursowa przyznała miejsca:

I miejsce – Kobylany – za zrazy wołowe z grzybami

II miejsce – Walim – za pulpety wołowe w sosie borowikowym

III miejsce – Rudka – za kociołek po chłopsku z wołowiną

Pani Iwona Muder wicestarosta podkreśliła, że konkurs ten to przede wszystkim promocja nie tylko tradycji kulinarnych, ale również zdrowego jedzenia, a przy tym bardzo atrakcyjna forma integracji środowiska.

Spotkanie uświetnił występ zespołów: Marysieńki ze Starych Szpak, Sąsiadeczki z Kobylan oraz zespołu z Kornicy.