Konkurs BRD w Huszlewie

2013-04-15 10:00

Konkurs BRD w Huszlewie

11 i 12 kwietnia w Zespole Szkolno-Wychowawczym w Huszlewie odbyły się powiatowe eliminiacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Pierwszego dnia w turnieju uczestniczyło 15 trzyosobowych drużyn szkół podstawowych.

Pierwszym etapem zawodów było rozwiązanie testu z wiedzy dotyczącej przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy. Po tym etapie do dalszej rywalizacji zakwalifikowało się 7 drużyn. Druga część turnieju wymagała zręczności i wprawy w pokonywaniu przygotowanego toru jazdy rowerem oraz wykazania się wiedzą i umiejętnościami w udzieleniu pierwszej pomocy.
Rywalizację w kategorii Szkół Podstawowych wygrała drużyna z Sarnak: Wioletta Dziwińska, Jagoda Zaliwska i Jakub Buławski. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Starej Kornicy:  Kamil Garbowicz, Paulina Daniluk i Dominik Wasilewski, a na trzecim drużyna z Platerowa w składzie Adam Knapiuk, Anna Soczewka i Jakub Lesiuk.

Drugiego dnia rywalizowało ze sobą 7 trzyosobowych reprezentacji szkół gimnazjalnych. Uczniowie zaczęli od pisania testu wielokrotnego wyboru. Natępnie prezentowali swoje umiejętności na przygotowanym torze do jazdy rowerowej. Po wykonaniu wszystkich zadań, pierwsze miejsce zajęła reprezentacja z Łosic: Michał Nikoniuk, Konrad Stecki i Jakub Terlikowski. Drugie miejsce zajęła drużyna z gminazjum w Starej Kornicy w składzie: Piotr Sawczuk, Mateusz Dymidziuk i Michał Dzialuk. Trzecie miejsce wywalczyli gimnazjaliści z Sarnak: Gabriela Klimiuk, Igor Kłykociński i Mateusz Onopiuk.

Zmagania oceniało jury: Jerzy Chmieliński i Halina Kolo z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Łosicach: Roman Kasprowicz, Aleksandra Hawryluk, Ewa Roszczak, PUP w Łosicach: Urszula Pluta, Dariusz Chromiec, aspiranci: Piotr Kozioł, Sławomir Jakubiak z Komendy Powiatowej Policji Łosicach oraz mł. bryg. Mariusz Popławski i Maciej Raszuk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Szczególne podziękowania Dyrekcji Zespołu Szkolno-Wychowawczego na czele z Panią dyrektor mgr Renatą Tomczuk, Radzie Pedagogicznej, pracownikom obsługi oraz Radzie Rodziców za przygotowanie obiektu i turnieju.