„Bezpieczna droga do szkoły”- powiatowy finał konkursu

2013-10-07 10:16

4 października w Zespole Szkół im. Bohaterów Akcji V2 w Sarnakach odbył się Powiatowy Finał Konkursu „Bezpieczna Droga Do Szkoły.” Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00 testem z wiedzy o ruchu drogowym, uczniowie którzy uzyskali najlepsze wyniki zakwalifikowali się do części praktycznej podczas, której na torze z przeszkodami musieli się wykazać sprawną i bezbłędną jazdą na rowerze. W trakcie, gdy komisja sprawdzała testy z wiedzy teoretycznej, uczestnikom konkursu Powiatowa Państwowa Straż Pożarna z Łosic oraz OSP z Sarnak przygotowała pokazy strażackie, a policjanci z komendy Powiatowej Policji w Łosicach zaprezentowali film dydaktyczny, można było również skorzystać z symulatora jazdy na skuterze.

W podsumowaniu zawodów udział wzięli: Dariusz Napiórkowski dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Jacek Kobylińsk dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach  oraz przedstawiciele władz lokalnych: Mariusz Kucewicz wicestarosta łosicki, Andrzej Lipka wójt Gminy Sarnaki, Kazimierz Hawryluk wójt Gminy Huszlew, Jerzy Garucki wójt Gminy Platerów i Jan Parol wójt Olszynki, jak również przedstawiciele służb mundurowych brygadier Sławomir Zaniuk Komendant Powiatowy Straży Pożarnej oraz Dariusz Borkowski Komendant Powiatowy Policji.

Nad organizacją i prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali pracownicy oraz uczniowie Zespołu Szkół w Sarnakach, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Łosicach, Powiatowego Urzędu Pracy w Łosicach oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łosicach.

Nagrodą za pierwsze miejsce był rower, za drugie miejsce aparat cyfrowy, za trzecie miejsce odtwarzacz MP3. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominek w postaci zestawu rowerzysty.

Wyniki powiatowego finału konkursu:

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych w grupie dziewcząt

1. Paulina Golwiej ze Szkoły Podstawowej w Sarnakach
  2. Martyna Sawczuk ze Szkoły Podstawowej w Sarnakach
  3. Paulina Śmieciuch ze Szkoły Podstawowej w Huszlewie

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych w grupie chłopców:

1. Maciej Łuczko ze Szkoły Podstawowej w Sarnakach
  2. Jakub Olędzki ze Szkoły Podstawowej w Łosicach
  3. Jakub Sobieszczuk ze Szkoły Podstawowej w Huszlewie

W kategorii klas I-II szkół gimnazjalnych w grupie dziewcząt:

1. Jagoda Zaliwska z Gimnazjum w Sarnakach
  2. Marta Osiej z Gimnazjum w Huszlewie