Konferencja MODR 19.05.2011

2011-05-20 09:16

Konferencja „Turystyka wiejska i produkt tradycyjny-kluczem do rozwoju regionu

19 maja Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował konferencję „Turystyka wiejska i produkt tradycyjny-kluczem do rozwoju regionu”.

Konferencja zorganizowana została w ramach projektu „Smaki nadbużańskiej kuchni”, współfinansowanego z PROW na lata 2007-2013 z działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele sektora społecznego, publicznego i prywatnego; mieszkańców terenów nadbużańskich objętych Lokalną Strategią Rozwoju LGD „Tygiel Doliny Bugu” z gmin: Sarnaki, Platerów, Huszlew, Łosice, Stara Kornica, Olszanka, Korczew, Jabłonna Lacka, Sterdyń, Repki, Sabnie.

W trakcie konferencji poruszane były zagadnienia z zakresu roli turystyki wiejskiej/agroturystyki i produktu tradycyjnego w wielofunkcyjnym rozwoju obszarów wiejskich. Podczas konferencji odbyła się prezentacja wytwórców żywności tradycyjnej oraz degustacja nadbużańskich produktów i potraw.