Koncert podsumowujący XX edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Romualda III Mikoszewskiego ph. „Ziemia najbliższa”

2015-11-25 12:43

20 listopada br. miało miejsce otwarcie wyremontowanej sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury, na modernizację której w marcu br. umowę podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu Elżbieta Lanc oraz dyrektor Łosickiego Domu Kultury Grzegorz Dołęgowski. Ten moment uroczystości bardzo ładnie podkreślił wieloletni pracownik Łosickiego Domu Kultury Pan Waldemar Jakubiak, który stwierdził, że warto było czekać na tak piękną salę.

Również tego dnia odbył się uroczysty koncert podsumowujący XX edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Romualda III Mikoszewskiego ph. „Ziemia najbliższa”, którego organizatorem był Łosicki Dom Kultury, współorganizatorem Urząd Miasta i Gminy w Łosicach, patronat nad konkursem objęli: Starosta Łosicki oraz Burmistrz Miasta i Gminy Łosice. Na konkurs wpłynęło 49 zestawów wierszy nadesłanych przez autorów z całej Polski.

Jury w składzie :

1. Ernest Bryll – przewodniczący Jury
  2. Jan Zdzisław Brudnicki
  3. Ryszard Kornacki
  4. Joanna Obrępalska
  5. Tomasz Dobrowolski
po zapoznaniu się z pracami konkursowymi postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
I nagroda – Godło: Roksana, Mirosław Puszczykowski – Mogilno
I nagroda – Godło: Artych, Marianna Pawłowska – Niemojki
II nagroda – Godło: Eremita, Dominik Sobol – Warszawa
II nagroda – Godło: Perkoz dwuczuby, Stanisław Wasilewski – Żyrardów
Nagroda za tematykę regionalną – Godło: Imaginacja, Ewa Koziara – Konstantynów
Wyróżnienie – Godło: Kleopatra, Maria Szafran – Świebodzin
Wyróżnienie w kategorii szkoły – Godło: Kejti, Katarzyna Kamińska – Zespół Szkół Nr 3 RCKU w Łosicach
Wyróżnieni drukiem:
Godło: Ziemia Urlo, Anna Piliszewska – Wieliczka
Godło: Gardenia, Barbara Rachowska – Zduńska Wola
Godło: Dwa słońca, Marzena Jaworska – Warszawa
Godło: Brzoza, Magdalena Jóźwiak – Toruń
Godło: Doktor, Sławomir Szewczyk – Boguty-Pianki
Godło: Pliszka, Tadeusz Charmuszko – Suwałki
Godło: Eustachy, Ryszard Chojecki – Łosice

Po prezentacji nagrodzonych wierszy, odbył się koncert Grażyny Łobaszewskiej z Zespołem. W wydarzeniu samorząd powiatowy reprezentowali: starosta łosicki Czesław Giziński, wicestarosta łosicki Iwona Muder oraz radni Rady Powiatu Łosickiego.