„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

2018-03-09 14:05

Ponad 180 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Łosicach uczestniczyło w kampanii społecznej promującej bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas warsztatów młodzi użytkownicy dróg rozwijali umiejętności praktyczne. Z organizatorami i młodzieżą szkolną spotkała się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, starosta powiatu łosickiego Bożena Mariola Niedzielak oraz burmistrz miasta i gminy Łosice Mariusz Kucewicz.

Wiedza i praktyka

Zajęcia zostały zorganizowane w czterech panelach. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach przygotowali na sali gimnastycznej tor rowerowy oraz komputerowy symulator jazdy. Funkcjonariusze z KP Policji w Łosicach omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, uatrakcyjniając część teoretyczną filmem „…tak, chcę być bezpieczny”. Wiedzę o zasadach udzielania pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej, przekazali uczniom strażacy z KP Państwowej Straży Pożarnej. Młodzież ćwiczyła swoje umiejętności m. in. na fantomach.

W trosce o widoczność

Na zakończenie spotkania  uczniowie klas IV–VII szkoły podstawowej otrzymali zestawy elementów odblaskowych. Te niewielkie zawieszki bardzo poprawiają widoczność pieszych po zmroku.

Bezpieczeństwa na drogach nie zapewnią tylko znaki i dobra nawierzchnia. Bezpieczeństwo jest efektem właściwego zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego cieszę się, że uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę i doskonalić umiejętności związane z poruszaniem się po drodze. Dziękuję również organizatorom, a także dyrektorowi Zespołu Szkół nr 1 w Łosicach panu Wiktorowi Borucie za zaangażowanie w promocję bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej– powiedziała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Tekst/fot. Zespół Szkół Nr 1 w Łosicach