Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Łosickiego w tenisie stołowym

2011-04-07 09:31

Dnia 6 kwietnia w Zespole Szkół w Olszance rozegrano zawody w trzech grupach wiekowych, w kategorii kobiet i mężczyzn. Do rywalizacji Szkół Podstawowych przystąpili uczniowie z Olszanki, Hadynowa, Próchenek, Szydłówki, Kobylan, Krzywośnit oraz Huszlewa. Łącznie w rywalizacji o miano Mistrza Powiatu w kategorii Szkół Podstawowych wzięło udział 72 uczniów i uczennic.

Najlepszymi zawodniczkami w kategorii dziewcząt okazały się:

I miejsce - Joanna Wyrzkowska (SP Hadynów)

II miejsce - Sylwia Wasiluk (SP Olszanka)

III miejsce – Lewczuk Katarzyna (SP Huszlew)

IV miejsce – Jaszczuk Paulina (SP Hadynów).

Wśród chłopców najlepszymi zawodnikami byli:

I m – ce Łukasz Korczak (SP Hadynów),

II m-ce Chwedoruk Radosław, (SP Szydłówka)

III m-ce Tymoszuk Damian (SP Huszlew),

IV – Ignaciuk Sebastian (SP Kobylany).

Wyniki rywalizacji gimnazjalistów:

Dziewczęta:

I miejsce – Natalia Stefaniuk ( Gimnazjum Olszanka)

II miejsce - Elwira Ignaciuk ( Gimnazjum Olszanka)

III miejsce – Karolina Niedzielak ( Gimnazjum Olszanka)

IV miejsce – Anna Trochimiuk ( Gimnazjum Olszanka)

Chłopcy:

I miejsce – Paweł Sawtyruk Gimnazjum Olszanka)

II miejsce - Jakub Chwedoruk ( Gimnazjum Olszanka)

III miejsce –Dominik Jaszczuk ( Gimnazjum Olszanka)

IV miejsce – Dominik Ilczuk ( Gimnazjum Olszanka)

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca I- III otrzymali okolicznościowe dyplomy i medale, a Mistrzów Powiatu dodatkowo nagrodzono pucharami, które wręczyli przedstawiciele władz samorządowych powiatu –Wicestarosta Powiatu Łosickiego pan Mariusz Kucewicz oraz Wójt Gminy Olszanka Pan Jan Parol.

Wszystkie nagrody ufundował Pan Marcin Woźny właściciel pieczarkarni
w Korczówce.

Bardzo dużym powodzeniem cieszył się turniej otwarty w kategorii OPEN, w którym po dwóch stronach spotkały się dwa pokolenia adeptów i zarazem miłośników tenisa stołowego. Największymi umiejętnościami wykazał się Stefaniuk Damian, który wywalczył tytuł Mistrza Powiatu. Wicemistrzem został Jaszczuk Jarosław a III miejsce zajął zwycięzca turnieju Gimnazjum Paweł Sawtyruk.

Wśród kobiet I miejsce i tytuł Mistrzyni Powiatu zdobyła Sylwia Wasiluk, II miejsce – Stefaniuk Natalia, III miejsce zajęła Sylwia Sawtyruk.

Całość zorganizował, przygotował i przeprowadził pan Franciszek Jaszczuk przy współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego z terenu gminy Olszanka