III Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin z okazji Święta Niepodległości Łosice 2017

2017-11-29 14:54

   Impreza organizowana w ramach obchodów Święta Niepodległości z inicjatywy Stowarzyszenia Instytut Rozwoju Sportów Budo jest trzecim takim wydarzeniem w Powiecie Łosickim. Pomysł świętowania Dnia Niepodległości na sportowo w połączeniu z przekazem patriotycznym, podobnie jak w ubiegłych latach, spotkał się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony Mieszkańców i Gości, jak też zawodników uprawiających tę dyscyplinę sportu.

   Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Pan Mariusz Kucewicz, który powitał wszystkich uczestników turnieju jak również skierował podziękowania do organizatorów za włożony trud i poświęcony czas przy organizacji turnieju. Głos zabrali również przybili Goście: Członek Zarządu Powiatu Łosickiego Pan Karol Juszyński, Pan Artur Suchożebrski Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Biznesu HOMO BONUS, Pan Stanisław Korzeniowski Wiceprezes Polonii Gospodarczej Świata, Pan Wiktor Boruta Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Łosicach, oraz shihan Krzysztof Borowiec 5 dan Branhief WKO sędzia główny Turnieju. Głos zabrał także Pan Krzysztof Godun Dzielnicowy Miasta Łosice, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Łosicach, który przybliżył zgromadzonym ideę Inicjatywy - Programu „ aktywni NIE agresywni”.

   Przemawiający życzyli wszystkim uczestnikom sukcesów i jak najlepszych wyników. W czasie turnieju odbyła się część artystyczno-patriotyczna, w której wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej pod kierownictwem Pana Mirosława Odoszewskiego oraz laureaci IV Powiatowego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej: Zuzanna Kulesz i Karolina Jaszczuk przy akompaniamencie Pana Konrada Górzyńskiego i Pana Grzegorza Kościana.

  Wyjątkową chwilą było uczczenie pamięci Shihan Wiesława Gwizda 5 Dan, karatecy uczcili pamięć swojego mistrza wykonując sto technik seiken tsuki chudan kiai.

  Shihan Wiesław Gwizd był wieloletnim trenerem i Prezesem Tarnowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate, Branch Chief WKO, Trener klasy mistrzowskiej, członek Zarządu PFKS, wybitny karateka, technik i szkoleniowiec, ale przede wszystkim autorytet dla wielu pokoleń adeptów karate w Polsce.

   Olbrzymią dawkę wrażeń i emocji dostarczył widzom blok pokazowy przygotowany przez Grupę Tarnowsko-Łosicką.  Zostały zaprezentowane formy Kata w wykonaniu Sensei Wojciecha Hajduka 1 Dan, Sensei Stanisława Falarza 2 Dan, Sensei Elżbiety Osysko 1 Dan oraz techniki samoobrony w wykonaniu Sensei Mateusza Monigi 2 Dan i Sensei Alberta Nowickiego 1 Dan. Głównym punktem pokazu były testy tamashiwari (rozbijanie twardych przedmiotów). Tę niezwykle widowiskową część pokazu rozpoczęli najmłodsi adepci karate rozbijając płyty styropianowe, a zakończył sensei Andrzej Kulesz 3 DAN, który po mistrzowsku rozbijał deski, dachówki, bloki gazobetonowe, a nawet kamienie. 

   Po bloku pokazowym zaproszeni goście udali się do Łosickiego Domu Kultury w którym odbył się Panel Gospodarczy pod hasłem „Biznes dla Sportu – Ludzkie Oblicze Biznesu„ w którym uczestniczyli między innymi: Pan Dariusz Napiórkowski przedstawiciel Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Pan Mariusz Kucewicz, Pan Romuald Jóźwiaczuk Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Łosice, Wicestarosta Powiatu Łosickiego Pan Karol Szymaniuk, Członek Zarządu Powiatu Łosickiego Pan Karol Juszyński, Dyrektor Łosickiego Domu Kultury Pan Grzegorz Dołęgowski oraz Prezas Stowarzyszenia Instytut Rozwoju Sportów Budo w Łosicach, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Biznesu HOMO BONUS Pan Andrzej Kulesz. Było to spotkanie przedstawicieli Biznesu i Samorządu, stronę biznesową reprezentowało Międzynarodowe Stowarzyszenie Biznesu HOMO BONUS na czele z Prezesem Panem Arturem  Suchożebrskim, oraz Wiceprezesem Januszem Pazganem, które było partnerem merytorycznym wydarzenia.

   W Panelu wziął udział także Wiceprezes Polonii Gospodarczej Świata  Pan Stanisław Korzeniowski oraz Przedsiębiorcy i przedstawiciele Biznesu. Stronę Prawną reprezentował Pan Grzegorz Styrna.

   W czasie Panelu Burmistrz Mariusz Kucewicz przedstawił prezentację ukazującą potencjał gospodarczy samorządu.

   Turniej odbył się na bardzo wysokim poziomie sportowo-organizacyjnym. Walki toczyły się w wielu kategoriach wagowych i rocznikowych, w konkurencji kumite z podziałem na kategorie damskie i męskie (dzieci, młodzików, kadetów, juniorów i seniorów). A do walki zagrzewała niezawodna publiczność.

   Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe hachimaki (opaski na głowę) z logo Starostwa Powiatowego w Łosicach oraz Miasta i Gminy Łosice.

Wszystkim serdecznie gratulujemy sukcesów i dziękujemy za udział w turnieju.

 

 

KOMUNIKAT KOŃCOWY

III OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE SHINKYOKUSHIN
Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
ŁOSICE 2017

 

Turniej pod hasłem „Biznes dla Sportu”

„aktywni NIE agresywni” – Inicjatywa Komendy Powiatowej Policji w Łosicach

 

 

1.      DATA I MIEJSCE TURNIEJU:

  • 25 listopada 2017 r.
    Hala widowiskowo-sportowa Zespołu Szkół Nr 1 w Łosicach ul. Szkolna 5.

2.      ORGANIZATOR:

  • Stowarzyszenie Instytut Rozwoju Sportów Budo  
  • Łosicki Klub Karate Kyokushin „Bushido”
  • Łosicki Dom Kultury

3.      PATRONAT HONOROWY:

  • Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik
  • Starosta Łosicki Bożena Niedzielak
  • Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz

4.      PATRONAT MERYTORYCZNY:

  • Międzynarodowe Stowarzyszenie Biznesu HOMO BONUS

5.      PATRONAT MEDIALNY:

  • Gazeta Łosicka
  • Słowo Podlasia
  • Katolickie Radio Podlasie
  • Portal Informacyjny podlasie24
  • Łosice Info
  • Tygodnik Siedlecki
  • Kurier Podlaski Głos Siemiatycz

6.      WSPÓŁFINANSOWANIE:

  • Miasto i Gmina Łosice
  • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w ramach realizacji projektu III OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE SHINKYOKUSHIN Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 
  • Powiat Łosicki

7.      SĘDZIA GŁÓWNY ZAWODÓW:

  • Shihan Krzysztof Borowiec 5 Dan

8.      LICZBA STARTUJĄCYCH ZAWODNIKÓW:

  • 136 osób

9.      LICZBA OŚRODKÓW:

  • 14
  • Uks zdrowie Lidzbark Warmiński
    • Wyciszkiewicz dojo Szydłowiec
    • Choszczański klub Karate Choszczno
    • Chełmski klub Karate Chełm
    • Bartoszycki Klub Karate
    • Tarnowski klub sportowy kyokushin Karate
    • Klub Karate shinkyokushin Hrubieszów
    • Dragon Fight klub Radom
    • Bushido Łosice
    • Skarżyski klub sportów walki Kyokushin Karate
    • Sandomierski Klub Karate Kyokushin
    • Matsushima Polska Wasilków
    • Konecki Klub Karate Kyokushin
    • WKS Wojnicz

10.  WYNIKI ZAWODÓW:

 

Kat. Dzieciaczki Dziewczęta 2010-11  – 6-7 lat -20kg 

I     Joanna Sielska - Końskie

II    Julia Aleksandrowicz - Skarżysko Kamienna

III    Antonina Pastuszko - Skarżysko Kamienna

III    Hanna Wedziuk - Łosice

 

Kat. Dzieciaczki Dziewczęta 2010-11  – 6-7 lat -25kg 

I      Nadia Pieniążek - Skarżysko Kamienna

II     Nikola Pieniążek - Skarżysko Kamienna

III    Julia Jerzman - Łosice

 

Kat. Dzieciaczki Dziewczęta 2010-11  – 6-7 lat +25kg 

I    Zuzanna Łopato - Wasilków

II   Jowita Mazurek - Skarżysko Kamienna

III   Nina Kowalczyk – Łosice

 

Kat. Dzieciaczki Chłopcy 2010-11  – 6-7 lat -20kg 

I    Bartosz Niemczuk - Chełm

II   Adam Górniak - Łosice

III  Artur Wiśniewski – Łosice

 

Kat. Dzieciaczki Chłopcy 2010-11  – 6-7 lat +25kg

 

I    Mateusz Maciorowski – Bartoszyce

II   Gabriel Dąbrowski – Wasilków

III  Michał Cieszkowski - Końskie

 

Kat. Dzieci Dziewczynki 2008- 09 – 8-9 lat - 30 kg

 

I    Angelika Skorek - Skarżysko Kamienna

II   Maja Oleksiak - Skarżysko Kamienna

III  Julia Oleksiuk – Arczewska - Łosice

 

Kat. Dzieci Dziewczynki 2008- 09 – 8-9 lat - 35 kg

 

I   Wiktoria Aleksandrowicz - Skarżysko Kamienna

II   Wiktoria Kwaśniewska - Skarżysko Kamienna

III  Julia Chojecka - Łosice

 

Kat. Dzieci Dziewczynki 2008- 09 – 8-9 lat + 35 kg

 

I    Natalia Cieszkowska - Końskie

II   Maryla Król – Łosice

 

Kat. Dzieci Chłopcy 2008- 09 – 8-9 lat - 30 kg

 

I    Alan Sulima -  Skarżysko Kamienna

II   Maciej Seniuk – Chełm

III  Adrian Semeniuk – Chełm

III  Szymon Kwiatkowski - Radom 

 

Kat. Dzieci Chłopcy 2008- 09 – 8-9 lat - 30 kg

 

I    Albert Milik - Skarżysko Kamienna

II   Piotr Lisowski - Skarżysko Kamienna

III  Bartosz Wróbel – Łosice

III  Kamil Sielski – Końskie

 

Kat. Dzieci Chłopcy 2008- 09 – 8-9 lat - 30 kg

 

I    Szymon Zych - Skarżysko Kamienna

II   Adam Bednarczyk – Szydłowiec

III  Mikołaj Bartoszuk – Łosice

III  Szymon Tkaczuk – Łosice

 

Kat. Kadetki 2006- 07 – 10-11 lat – 30 kg

 

I     Aleksandra Domagała - Skarżysko Kamienna

II    Wiktoria Sokół - Skarżysko Kamienna

 

Kat. Kadetki 2006- 07 – 10-11 lat – 35 kg

 

I    Aleksandra Sikora – Tarnów

II   Hanna Dyngosz - Tarnów

 

Kat. Kadetki 2006- 07 – 10-11 lat + 35 kg

 

I    Amelia Łyczek -  Końskie

II   Kamila Sapieja – Końskie

III  Amelia Wojciechowicz – Bartoszyce

III  Julia Domagała - Skarżysko Kamienna

 

Kat. Kadeci  2006- 07 – 10-11 lat - 35 kg

 

I    Igor Bryzek – Choszczno

II   Jan Kazimierczak – Radom

III  Gabriel Oleksiuk – Arczewski – Łosice

 

Kat. Kadeci  2006- 07 – 10-11 lat + 35 kg

 

I    Dawid Cieślak – Radom

II   Oskar Krajcarz – Radom

III  Igor Rowicki – Choszczno

III  Igor Rondoś – Chełm

 

 

Kat. Młodziczki Młodsze 2004- 05 – 12-13 lat – 50 kg

 

I    Emilia Łucak – Końskie

II   Julia Nowacka – Choszczno

III  Sandra Zenkiewicz – Chełm

III  Weronika Potocka – Wasilków

 

Kat. Młodziczki Młodsze 2004- 05 – 12-13 lat – 55 kg

 

I    Oliwia Małecka – Końskie

II   Wiktoria Armada – Końskie

III  Matylda Bień – Chrubieszów

III  Patrycja Włodarczyk Bartoszyce

 

Kat. Młodziki Młodsze 2004- 05 – 12-13 lat – 50 kg

 

I    Jan Skobel – Sandomierz

II   Cezary Piątkowski – Radom

III  Kamil Wojtanowski – Tarnów

III  Jakub Salwa – Tarnów

 

Kat. Młodziki Młodsze 2004- 05 – 12-13 lat – 55 kg

 

I    Jakub Owczarek – Końskie

II   Michał Jasinowicz – Lidzbark Warmiński

III  Tomasz Burnat – Tarnów

 

Kat. Młodziki Młodsze 2004- 05 – 12-13 lat + 55 kg

 

I    Michał Jóźwiak – Hrubieszów

II   Mikłaj Januszewski – Łosice

III  Tomasz Borkowski – Łosice

 

Kat. Młodziczki 2002- 03 – 14-15 lat – 50 kg

 

I    Julia Szeremeta – Chełm

II   Patrycja Ługowska – Łosice

 

Kat. Młodziczki 2002- 03 – 14-15 lat – 50 kg

 

I    Oliwia Fornal – Skarżysko Kamienna

II   Małgorzata Dębicka – Radom

III  Daria Boryczko – Tarnów

III  Wiktoria Krakowiak – Sandomierz

 

Kat. Młodziki 2002- 03 – 14-15 lat – 60 kg

 

I    Filip Bryzek – Choszczno

II   Mateusz Macias – Sandomierz

III  Jakub Smigała – Sandomierz

III  Michał Zaleski – Łosice

 

Kat. Młodziki 2002- 03 – 14-15 lat + 65 kg

 

I    Miłosz Adamczyk _ Tarnów

II   Filip Hajduk – Wojnicz

III  Daniel Jarząbek – Choszczno

III  Adrian Szczepaniak – Radom

 

 

Kat. Juniorzy 1999- 01 – 16-18 lat – 70 kg

 

I    Paweł Skarul – Bartoszyce

II   Patryk Dudziuk - Łosice

 

Kat. Juniorzy 1999- 01 – 16-18 lat + 70 kg

 

I    Dawid Pażuś – Bartoszyce

II   Wiktor Gałaś – Chełm

 

Kat. Młodzieżowcy Kobiety 1996- 98 – 18-21 lat – 55 kg

 

I    Weronika Konwicka – Lidzbark Warmiński

II   Daria Swirk - Chełm

 

Kat. Młodzieżowcy Kobiety 1996- 98 – 18-21 lat – 65 kg

 

I    Anna Protsenko – Radom

II   Joanna Chalecka – Łosice

 

Kat. Młodzieżowcy Mężczyżni 1996- 98 – 18-21 lat – 70 kg

 

I    Patryk Wróblewski – Sandomierz

II   Oskar Matkowski – Krzyż Wielkopolski

III  Sebastian Fudalej - Tarnów

 

  1. 11.  KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

 

I     SKARŻYSKO

II    KOŃSKIE

III   ŁOSICE

 

NAJLEPSZA ZAWODNICZKA TURNIEJU  - Oliwia Fornal

NAJLEPSZY ZAWODNIK  TURNIEJU -  Jakub Owczarek

NAJMŁODSZA ZAWODNICZKA TURNIEJU  - Hanna Wedziuk

NAJMŁODSZY ZAWODNIK  TURNIEJU -   Jakub Owczarek

 

 

Tekst Organizatorzy

Fot. facebook UMiG w Łosicach 

Wróć