II Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej –„Dla Ciebie Ziemio śpiewamy”

2018-04-27 12:30

26 kwietnia 2018 r. w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych im. Odzyskania Niepodległości w Starej Kornicy odbył się  II Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej –„Dla Ciebie Ziemio śpiewamy”.  Gości, jury i uczestników konkursu przywitała dyrektor szkoły Iwona Zaniuk.  Starosta Powiatu Łosickiego Bożena Niedzielak, która wraz z Wójtem Gminy Stara Kornica Kazimierzem Hawrylukiem objęła honorowy patronat nad festiwalem, w swoim wystąpieniu podkreśliła, jak ważna jest dbałość i troska o środowisko oraz życzyła uczestnikom sukcesów w konkursowych zmaganiach. W festiwalowych przesłuchaniach wzięli udział wykonawcy reprezentujący sześć  szkół powiatu łosickiego. Muzyczne zmagania solistów i zespołów oceniało jury: Anna Biarda, Karol Juszyński i Jacek Walczuk, które miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ poziom występów, szczególnie w kategorii zespołów, był niezwykle wyrównany. Jurorzy oceniali występy m.in. pod względem możliwości wokalnych wykonawców, umiejętności technicznych artystów czy sposobu prezentowania utworów - choreografii.   Nagrody zwycięzcom  wręczyło Jury oraz Iwona Zaniuk dyrektor ZPPO w Starej Kornicy, która pogratulowała zwycięzcom oraz podziękowała wszystkim wykonawcom i ich opiekunom za obecność.

Wyniki konkursu:

Kategoria soliści klas 0-I
I miejsce – Julian Sadowski – Szkoła Podstawowa w Starej Kornicy
II miejsce – Kornelia Kowecka – Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Huszlewie
III miejsce – Anita Niedźwiedziuk – Szkoła Podstawowa w Kobylanach

Kategoria zespoły klas 0-I
I miejsce - zespół Biedroneczki– Samorządowe Przedszkole w Starej Kornicy
II miejsce – zespół ZOODanki – Szkoła Podstawowa w Huszlewie
III miejsce – zespół Ekoludki – Szkoła Podstawowa w Kobylanach

Kategoria soliści klas II-IV
I miejsce – Paulina Korowajczuk – Szkoła Podstawowa w Starych Szpakach
II miejsce  ex aequo Lena Repko –Szkoła Podstawowa w Kobylanach i Oliwia Golec –Szkoła Podstawowa w Starej Kornicy