II Piknik Edukacyjny w Zespole Szkół Nr 3 w Łosicach

2017-05-17 07:56

14  maja w Zespole Szkół nr 3 RCKU w Łosicach odbył się II Piknik Edukacyjny, którego głównym celem była promocja szkoły. W organizację oprócz dyrekcji szkoły zaangażowali się uczniowie tej placówki, KP PSP w Łosicach firma ROLMIX, KRUS itp. Poza pokazami chemicznymi i fizycznymi, licznymi konkursami uczniowie pod kierunkiem nauczyciela serwowali przez cały czas trwania pikniku ciepłe dania z grilla - przekąski i dania staropolskie oraz  słodkości. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, obejrzeć panoramę Łosic z wysięgnika strażackiego, pograć w tenisa ziemnego, pojeździć na koniu czy obejrzeć sprzęt rolniczy a wszystko to odbywało się przy dźwiękach prezentujących się na scenie zespołów i solistów: uczniów z ZS nr 3, Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej, Zespołu działającego przy parafii Trójcy św. w Łosicach, Klubu piosenki z ŁDK oraz zespołu Hunters.

Obecni na imprezie przedstawiciele KRUS-u podsumowali ogólnopolski konkurs o ergonomii i bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym skierowanym do uczniów szkół rolniczych na etapie szkolnym. W tegorocznej edycji konkursu III miejsce zajął Stanisław Jodłowski, II - Mateusz Kokoszkiewicz, I - Paweł Franczuk, który będzie reprezentował powiat łosicki na szczeblu centralnym. Zwycięzcy to uczniowie kl. III Technikum Rolniczego ZS nr 3 w Łosicach.

Przez cały czas trwania pikniku prowadzona była akcja  Caritas Siedlce pn. "Kilometry dobra".

Piknik otworzyli życząc udanej zabawy, ciekawych wrażeń i miłego pobytu na terenie szkoły dyrektor ZS nr 3 w Łosicach Mariusz Stambulski oraz wicestarosta powiatu łosickiego Bożena Niedzielak, która w swoim wystąpieniu do przybyłych na piknik uczniów ZS nr 3, nauczycieli oraz gimnazjalistów i ich rodziców powiedziała:

To wspaniale, że w taki sposób łączycie przyjemność z pożytecznym. Jak wiemy, stoimy w przededniu efektów zmian w systemie oświaty. Mam nadzieję, że ta zmiana i wprowadzenie szkół branżowych I i II stopnia, a co za tym idzie zwrócenie szczególnej uwagi na szkolnictwo zawodowe, szkolnictwo techniczne to dobry kierunek, bo wiemy doskonale, że gdzieś zostało to z boku. Mam nadzieję, że młodzież tu obecna w tej placówce znajdzie kierunek, o którym marzy, który przyczyni się do realizacji planów w przyszłości. Mocną stroną tej placówki są staże zagraniczne chętnie realizowane przez młodzież. Ze swej strony zachęcam wszystkich, znajdźcie coś dla siebie na miarę waszych marzeń, przyszłych planów w bogatej ofercie tej szkoły.

Dyrektor szkoły Mariusz Stambulski zachęcał do wstąpienia w mury tej szkoły informując, iż placówka na rok szkolny 2017/ 18 prowadzi nabór na kierunki techniczne tj. technik żywienia, technik rolnik i ekonomista, technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej oraz do II LO do klasy humanistycznej z rozszerzonym językiem obcym.

Fot. D.Parafiańczuk

Tekst D.Parafiańczuk i MR