II Amatorska Drużynowa Liga Powiatowa Tenisa Stołowego

2017-01-25 10:23

23 stycznia 2017 r. miała miejsce inauguracja II Amatorskiej Drużynowej Ligi Powiatowej Tenisa Stołowego mieszkańców i pracowników z terenu powiatu łosickiego. Inicjatorem  i gospodarzem zawodów jest Zespół Szkół w Olszance. Zawodników, sędziów oraz kibiców w imieniu organizatora przywitał dyrektor szkoły p. Wojciech Wawryniuk, natomiast oficjalnego otwarcia zmagań turniejowych dokonała pani Bożena Niedzielak – wicestarosta powiatu łosickiego.

Inicjatywa organizacji tego typu zawodów, cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców powiatu. Do rywalizacji zgłosiło się bowiem 9 drużyn, w skład których wchodzi minimum 3 do 5 zawodników. Rozgrywki prowadzone są na 12 stołach,  co znacznie usprawnia prowadzenie zawodów, ponieważ każda drużyna podczas jednego spotkania rozgrywa 10 pojedynków.  Bardzo istotnym w rozgrywkach jest fakt uczestnictwa  w nich zawodników o bardzo dużej rozbieżności wiekowej. O pozytywnym znaczeniu zawodów  świadczy obecność kibiców, którzy dopingowali nie tylko swoich najbliższych, lecz także innych zawodników. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych tenisem stołowym, do kibicowania a w przyszłości do udziału w zawodach.

Tekst i foto: Organizator