90-lecie OSP w Niemojkach

2014-09-02 15:29

Świętowanie Jubileuszu 90 - lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Niemojkach rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. w intencji założycieli OSP członków „POW”, odprawioną przez księdza proboszcza Jana Zaleszczyka i księdza kanonika Henryka Rzeszotka.

Po Mszy Świętej poczty sztandarowe, strażacy oraz uczestnicy jubileuszu w paradnym szyku przemaszerowali pod remizę OSP Niemojki.

Po złożeniu przez dowódcę uroczystości Roberta Szewczyka meldunku Wiceprezesowi ZP ZOSPRP Jerzemu Garuckiemu, głos zabrał Romuald Jóźwiaczuk. Witając zaproszonych gości wspomniał, iż każda społeczność przywiązuje wielkie znaczenie do tego, co działo się w swojej historii, w historii regionu, gminy, swojej wsi jak i każdej organizacji z osobna.

Podczas uroczystości jubileuszowych został odsłonięty pamiątkowy obelisk upamiętniający założycieli oraz 90-lecie OSP w Niemojakch. Uroczystego odsłonięcia obelisku dokonali wspólnie honorowi członkowie OSP.

Każdy jubileusz swoją specjalną formułą obejmuje także przedstawienie rysu historycznego jednostki. W niedzielnej uroczystości dokonał tego przedstawiciel OSP Niemojki druh Romuald Jóźwiaczuk.

Po odczytaniu rysu historycznego nastąpiła doniosła chwila wręczenia medali i odznaczeń. Okolicznościowe statuetki otrzymali sponsorzy oraz osoby wspierające działalność OSP. Przy tej szczególnej okazji Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Łosickiej wręczył plakietę „Zasłużony dla Ziemi Łosickiej” druhowi Romualdowi Jóźwiaczukowi.

W jubileuszu uczestniczy zaproszeni goście m.in. Senator RP Waldemar Kraska, Burmistrz Miasta i Gminy Janusz Kobyliński, Przewodnicząy Rady Miasta i Gminy Łosice Zbigniew Jaszczuk, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta i Gminy Marianna Celińska, Wójt Gminy Olszanka Jan Parol, Wójt Gminy Stara Kornica Kazimierz Hawryluk, Starosta Łosicki Czesław Giziński i Wicestarosta Mariusz Kucewicz.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszła kolej na wspólną biesiadę.