90-lecie i przekazanie sztandaru jednostce OSP w Mostowie

2015-06-19 08:44

31 maja 2015 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostowie obchodzili swój jubileusz 90-lecia działalności połączony z uroczystością nadania Sztandaru OSP Mostów. W obchodach udział wzięli: Krzysztof Borkowski Poseł na Sejm RP, Dariusz Napiórkowski Dyrektor Delegatury w Siedlcach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Czesław Giziński Starosta Łosicki, Iwona Muder Wicestarosta Łosicki, Stefan Todorski Wiceprezes Wiceprezesa Zarządu Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP, Sławomir Zaniuk Komendant Powiatowy PSP w Łosicach, wójtowie, radni powiatowi i gminni, mieszkańcy oraz strażacy.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele p.w. MB Anielskiej w Mostowie pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Buczyńskiego – proboszcza, Przewodniczącego Komitetu Fundacji Sztandaru, kapelana powiatowego strażaków – który dokonał poświęcenia sztandaru. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przy strażnicy. Po wciągnięciu flagi państwowej na maszt został odczytany akt nadania sztandaru dla OSP w Mostowie, następnie Stefan Todorski Wiceprezes Wiceprezesa Zarządu Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP przekazał sztandar Prezesowi OSP Mostów Eugeniuszowi Kazimierukowi. Podczas uroczystości wręczono również odznaczenia dla zasłużonych strażaków oraz odznaczono sztandar.

Marszałek Województwa Mazowieckiego uhonorował OSP w Mostowie medalem pamiątkowym „Pro Masovia” za zasługi w pożarnictwie. Odznaczenie w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama Struzika wręczył Prezesowi OSP – Eugeniuszowi Kazimierukowi Dyrektor Delegatury UM w Siedlcach - Dariusz Napiórkowski.

Uroczystości w Mostowie uświetniła Strażacka Orkiestra Dęta z Łomaz.