50-lecie Zespołu Szkół Nr 2 w Łosicach

2012-04-24 08:41

20 kwietnia 2012 roku Zespół Szkół Nr 2 w Łosicach świętował swoje 50-lecie oraz nadanie szkołom imienia Tadeusza Kościuszki. Podczas mszy w Kościele Parafialnym Św. Zygmunta w Łosicach został poświęcony sztandar. W trakcie części oficjalnej starosta Czesław Giziński odczytał uchwałę Rady Powiatu Łosickiego o nadaniu szkołom imienia Tadeusza Kościuszki. W wystąpieniu starosta podkreślił, że: Zespół Szkół Nr 2 wpisał się złotymi zgłoskami w historię Powiatu łosickiego. Od momentu powstania szkoły tj. od roku 1961 młodzież zdobywając zawody rzemieślnicze zasilała kadry w istniejących zakładach na terenie powiatu (…) Poświęconą tablicę odsłonili Poseł Krzysztof Tchórzewski, starosta łosicki Czesław Giziński oraz dyrektor szkoły Zbigniew Borysiak.