10-lecie chóru Adoramus

2013-04-29 09:36

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od Msza św. pod przewodnictwem  proboszcza parafii ks. Edward Boruc. Następnie odbył się koncert z udziałem artystów Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Teatru Wielkiego w Łodzi, warszawskiej Filharmonii Narodowej oraz chóru „Adoramus”.

Chór powstał w marcu 2003 r. z inicjatywy ks. Zbigniewa Nikoniuka. W obecnym składzie występuje 32 osoby pod dyrekcją Mirosława Odoszewskiego. Chór „Adoramus” zapewnia nie tylko oprawę nabożeństw i świąt parafialnych, ale również uświetnia swoimi występami uroczystości państwowe i kościelne.

W tym szczególnym dla chóru wydarzeniu udział wzięli m.in. dziekan łosicki ks. kan. Michał Śliwowski, ks. prałat Henryk Rzeszotek, proboszcz parafii św. Nikity w Kostomłotach ks. Zbigniew Nikoniuk, proboszcz parafii w Kornicy ks. Andrzej Trebnio, byli wikariusze parafii Trójcy Świętej, starosta łosicki Czesław Giziński, wicestarosta łosicki Mariusz Kucewicz, władze samorządowe miasta i gminy oraz wierni.