Halowe zawody OSP

2012-03-30 10:39

Zgodnie z coroczną tradycją Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP wspólnie z Komendą Powiatową PSP w Łosicach zorganizował V Halowe Zawody OSP Powiatu Łosickiego, które odbyły się:

• 24 marca 2012 w zespole Szkół w Starej Kornicy, rozgrywki piłki nożnej,
  • 25 marca 2012 w zespole Szkół w Starej Kornicy, konkurencje zespołowe: sztafeta pożarnicza, rzuty do kosza, przeciąganie liny, podsumowanie, wręczenie dyplomów i pucharów.

Celem rozgrywek jest w szczególności:

• podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej strażaków,
  • objęcie działalnością sportową jak największej liczby strażaków,
  • kształtowanie cech psychofizycznych, przydatnych do skutecznego zwalczania pożarów i innych klęsk żywiołowych,
  • wyłonienie najlepszej drużyny.

Corocznie gospodarzem zawodów jest inna gmina, w tym roku rola gospodarza przypadła na gminę Stara Kornica.

W zawodach powiatowych wystartowało w 2 kategoriach 10 drużyn finalistów eliminacji gminnych, razem w rozgrywkach powiatowych wzięło udział ok. 100 druhen i druhów.

Honorowy patronat nad zawodami oraz ufundowanie pucharów i dyplomów dla zwycięzców objął Pan Starosta Powiatu Łosickiego Czesław Giziński.

Na zawody licznie przybyli kibice oraz przedstawiciele poszczególnych gmin.

Wręczenia pucharów dokonał Wicestarosta Mariusz Kucewicz, wspólnie z Wójtem Gminy Stara Kornica Kazimierzem Hawrylukiem oraz Komendantem Powiatowym PSP w Łosicach mł. bryg. Sławomirem Zaniukiem.