XVII Festyn Nadbużański

2016-07-19 15:33

17 lipca odbył się XVII Festyn Nadbużański, który rozpoczął Czesław Giziński – starosta łosicki. Następnie rozpoczął się VI Przeglądzie Zespołów Pieśni Ludowych Doliny Bugu, w którym udział wzięło 14 zespołów. Jury w składzie: Teresa Olszewska – przewodnicząca oraz członkowie: Wioleta Latus, Natalia Lipińska, Agnieszka Pasemik, Kamil Sakowski przyznało:

I miejsce zespołowi Zakrze śpiewa - nagroda ufundowana przez SLGD „Tygiel Doliny Bugu” i Starostwo Powiatowe w Łosicach

II miejsce zespołowi Melniczanie  - nagroda ufundowana przez Firmę Krynica Vitamin z Dziadkowskich gm. Huszlew

III miejsce zespołowi Jabłoniacy - nagroda ufundowana przez Panią Teresę Kosmala z Łosic

Wyróżnienia otrzymały zespoły: Nowina i Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej, którym nagrodę ufundowała Firma: Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Jagmar E.M. Maciejukowie z Łosic.

Na skarpie na najmłodszych czekały Wiejskie Animacje zorganizowane Grupę nieformalną „Animatorki Kultury” oraz stoiska z rękodziełem.

Podczas XVII Festynu Nadbużańskiego wręczono nagrody laureatom konkursu na Nadbużańską lalkę szmaciankę.

Po zakończonym Przeglądzie i występie nagrodzonych zespołów na scenie wystąpiły Babeczki Podlaskie, jako Kowbojki z Podlasia i z kabaretem „Żona szuka rolnika” oraz Wioletta Latus, która zaśpiewała znane przeboje. Wieczorem publiczność festynu został oczarowana przez Andrzeja Rybińskiego, który wykonał znane przeboje. Imprezę zakończył występ zespołu Freestyle, który porwał do tańca w rytmach disco polo dance

Poza sceną Stowarzyszenie Przyjaciół Serpelic zorganizowało blok imprez sportowo-rekreacyjnych. W trakcie imprezy Komitet Społeczny, Koło Gospodyń Wiejskich z Mierzwic i Młodzieżowa Rada Gminy Sarnaki przeprowadzili zbiórkę pieniędzy oraz licytacje na leczenie czteroletniej Amelki z Mierzwic, która walczy z chorobą.