DZIEŃ DLA ZDROWIA

2016-05-18 07:43

15 maja br. w Łosicach odbyła się impreza pod nazwą Dzień dla zdrowia, której organizatorem było Stowarzyszenie Taneczne Fabryka Talentów z Łosic. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Łosice oraz Starosta Powiatu Łosickiego.

Wydarzenie miało charakter wystawienniczo-pokazowo-wykładowy. Przez cały dzień można było skorzystać z porad dermatologicznych, zbadać stan stóp, porozmawiać z profesjonalnym dietetykiem, sprawdzić skład masy ciała czy zmierzyć ciśnienie. Na wydarzeniu pojawiły się także firmy i osoby znane w regionie z regionalnych i tradycyjnych produktów oraz produkujące polską zdrową żywność. Nie zabrakło więc polskiego chleba na zakwasie, miodu, korowaja czy wegańskich kotletów, które wzbudzały zainteresowanie także specjalistów od dietetyki. ;)

W bloku wykładów można było dowiedzieć się m.in. jak właściwie dobierać dietę, aby czuć się dobrze, gdzie szukać produktów zdrowych, pozbawionych konserwantów, jak żyć w zgodzie z naturą, jak mądrze kupować czy jak segregować odpady.

Podczas imprezy odbył się pokaz mody fitnessowo-rekreacyjnej oraz wieczorowej, który wzbudził nie małe zainteresowanie. Wystąpiły także dzieci z łosickiej grupy tanecznej Manufaktura. Hitem zaś okazał się pokaz Zumby i nowego programu FolkFit, który zakończył program.

Wśród atrakcji znalazły się warsztaty rękodzieła, warsztaty kosmetyczne oraz warsztaty pieczenia korowaja. Miejscem za najbardziej obleganym przez maluchy, choć nie tylko, było stoisko balonowe, gdzie można było skręcić sobie pszczołę, pieska albo Minionka. Najciekawszym produktem stoiska była suknia balonowa, która został zaprezentowana podczas pokazu mody.

Do współpracy Stowarzyszenie Taneczne Fabryka Talentów zaprosiło także Fundację DKMS, dzięki której w Łosicach odbył się kolejny już Dzień Dawcy Szpiku.

Wśród współtworzących imprezę znalazł się także Łosicki Dom Kultury, który zadbał między innymi o nagłośnienie oraz PUKS Jedynka, który zorganizował Rajd Nordic Walking.

Tekst i foto: Stowarzyszenie Taneczne Fabryka Talentów