Dożynki Województwa Mazowieckiego – Wyszków

2011-09-12 13:00

W niedzielę 11 września 2011r. na wyszkowskim stadionie WOSiR-u odbyły się Gminno - Powiatowo - Diecezjalno - Wojewódzkie Dożynki. Imprezę patronatem objęli: ks bp Stanisław Stefanek - Biskup Diecezji Łomżyńskiej, Jacek Kozłowski - Wojewoda Mazowiecki, Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, Grzegorz Nowosielski - Burmistrz Wyszkowa oraz Bogdan Pągowski - Starosta Powiatu Wyszkowskiego.

Delegacji powiatu łosickiego przewodniczył Starosta Łosicki - Czesław Giziński oraz starostowie dożynkowi Irena Pawłowska i Waldemar Zienkiewicz.

Uroczystości rozpoczęły się o 10.30 przemarszem korowodu dożynkowego, następnie miała miejsce uroczysta Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Stanisława Stefanka (Biskupa Łomżyńskiego). Po Mszy Św. zebrani goście i przybyli mieszkańcy podzielili się Chlebem Dożynkowym. Oficjalna część zakończyła się o godzinie 15.00 występami
i życzeniami oraz wręczeniem odznaczeń państwowych i branżowych. Przy pięknej pogodzie, po oficjalnej części uroczystości, ogromna liczba zebranych mogła oddać się rozrywce i zabawie. A te zapewniły: występ wyszkowskiej Sylaby, piękny koncert Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, skecze kabaretu Koń Polski oraz gwiazda wieczoru - zespół Golec uOrkiestra. Szczególnie bracia Golcowie dostarczyli przybyłym niezapomnianych wrażeń.