Dożynki 2011 w Łosicach

2011-08-29 08:39

tl_files/starostwo/plakaty/plakat dozynkowy_maly1.png

Dnia 28 sierpnia 2011 roku w Łosicach na terenie Zespołu Szkół Nr 3 RCKU (ul. Radzyńska) odbyły się uroczystości dożynkowe Powiatu Łosickiego, których organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Łosicach oraz Urząd Miasta i Gminy Łosice. Uroczystość „Święta Plonów” to piękna polska tradycja, szczególny dzień zamykający całoroczny trud pracy rolnika i jego rodziny. Dożynki Powiatowe to również wspaniała okazja do przypominania zwyczajów i tradycji związanych ze świętowaniem końca okresu żniw.
   Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się korowodem dożynkowym składającym się z wieńców dożynkowych, maszyn i urządzeń używanych dawniej rolnictwie jak i ze współczesnego sprzętu rolniczego. Po Mszy Św. polowej na placu dożynek o godzinie 13.00 rozpoczęła się część oficjalna, podczas której nastąpiła ceremonia dzielenia się chlebem oraz głos zabrali zaproszeni goście. W trakcie jej trwania nastąpiło wręczenie odznaczeń oraz ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursach: Piękna Zagroda Wizytówką Wsi 2011, Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy i Najlepsze Pierogi. Po części oficjalnej nastąpiła część widowiskowo – rozrywkowa, podczas której wystąpiły zespoły StronaB, Luxtorpeda, kabaret GoByNieMo. Na odwiedzających imprezę czekały liczne rozrywki wesołe miasteczko, karuzele, kramy rękodzielników, wystawa sprzętu rolniczego, degustacja pierogów oraz wiele innych atrakcji.

MR

Zapraszamy do galerii >>>