Dla Ciebie Ziemio Śpiewamy - I Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej

2017-05-15 12:19

I Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej –„Dla Ciebie Ziemio Śpiewamy” odbył się 28 kwietnia w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych im. Odzyskania Niepodległości w Starej Kornicy.

Do przesłuchań festiwalowych zgłosiło się dwudziestu wykonawców reprezentujących dziewięć szkół powiatu łosickiego, co w sumie dało 140 osób uczestniczących w festiwalu. Uczestnicy występujący w czterech kategoriach zabłysnęli na scenie wykonując piosenki proekologiczne, często uświetniając swój występ kolorowymi strojami lub choreografią.

Jury w składzie: Anna Biarda, Romualda Tarasiuk oraz Renata Głuchowska, wyłoniła zwycięzców i przydzieliła nagrody oraz wyróżnienia w czterech kategoriach:

W kategorii soliści klas I-III
I miejsce - Zuzanna Szpura – Szkoła Podstawowa w Starej Kornicy
II miejsce - Maciej Derkacz – Punkt Filialny w Koszelówce

W kategorii zespoły klas I-III
I miejsce - Zespół Żywiołki – Szkoła Podstawowa w Starych Szpakach
II miejsce – Stokrotki – Szkoła Podstawowa w Huszlewie
III miejsce – Ekoskrzaty - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Mostowie
Wyróżnienie – Zespół – Punkt Filialny w Koszelówce

W kategorii soliści klas IV-VI
I miejsce – Kinga Tymicka – Szkoła Podstawowa w Starej Kornicy
II miejsce - Amelia Juszczuk - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Mostowie

W kategorii zespoły klas IV-VI
I miejsce – Zespół Huszlewiacy – Szkoła Podstawowa w Huszlewie
II miejsce – Zespół Eko Kornica – Szkoła Podstawowa w Starej Kornicy
III miejsce – Duet – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łosicach
Wyróżnienie – Mieciowy skład – Szkoła Podstawowa w Hadynowie

Oczekiwanie na wyniki festiwalu uprzyjemniła dzieciom pani Magdalena Żychowska z Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego –„ Podlaski Przełom Bugu”, prowadząc prelekcje proekologiczną.

Festiwalowe nagrody wręczyło Jury, p. Wanda Frączek Członek Zarządu Powiatu Łosickiego oraz p. Iwona Zaniuk dyrektor ZPPO w Starej Kornicy.

Organizatorzy: Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom oraz ich opiekunom za obecność na festiwalu,  mamy nadzieje, że wejdzie on w tradycje działań naszej placówki, oraz, że za rok będzie nas jeszcze więcej.

I Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej –„Dla Ciebie Ziemio Śpiewamy” odbył się pod Patronatem Starosty Powiatu Łosickiego.

Tekst i fot. Emilia Walczuk