Gra planszowa o Mazowszu - CZY TWOJA MIEJSCOWOŚĆ BĘDZIE W GRZE?

2014-10-23 12:10

tl_files/starostwo/loga_partnerzy/mazowszanie-logo-wersja-podstawowa-w1200-h1200.jpg

CZY TWOJA MIEJSCOWOŚĆ BĘDZIE W GRZE? 24 miasta, miasteczka lub wsie mogą już niebawem znaleźć się na grze planszowej o Mazowszu. O tym, jakie to będą miejsca – zadecydują sami Mazowszanie. Właśnie rusza głosowanie. Gra będzie bawić i uczyć. To znakomita zabawa, która jednocześnie przekaże graczom mnóstwo ciekawostek na temat naszego regionu. Głosy można oddawać na nowo powstałym portalu „Mazowszanie.eu” do 13 listopada br.

Gra będzie elementem promującym jeden z największych projektów informatycznych województwa, przyspieszający rozwój e-usług na terenie całego regionu. Jednak przede wszystkim będzie promować samo Mazowsze i wiedzę o nim. Pokaże bogactwo regionu, przybliży wiedzę o jego historii, zabytkach, ale i o najnowszych wydarzeniach. Promować będzie także miejscowości, które się znajdą na głównej planszy.

Planszówka zawierać będzie karty z pytaniami o region i o daną miejscowość. Głównym elementem planszy będzie graficzne odwzorowanie mapy województwa mazowieckiego, a na planszy umieszczone zostaną np. parki narodowe i krajobrazowe, drogi czy symbole charakteryzujące dany region. Gra będzie polegała na budowaniu szlaków na Mazowszu, ale oprócz tego będzie doskonałą okazją do zdobycia wiedzy o regionie i jego zabytkach czy atrakcjach. Dowiemy się z niej też o inwestycjach w nowoczesne technologie, a zwłaszcza w budowę lokalnych centrów kompetencji (LCK) powstających na terenie całego Mazowsza. Gra posiada kilka wariantów trudności, które pozwalają cieszyć się nią zarówno młodszym, jak i starszym graczom.

Głosować na swoją miejscowość może każdy, kto zarejestruje się na portalu www.mazowszanie.eu. W konkursie można brać udział raz dziennie, a każdy kto zagłosuje będzie miał szansę wygrać nagrody, w tym samą grę „Mazowszanie”.

Zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie!