Biskup Antoni Pacyfik Dydycz z wizytą u pacjentów łosickiego szpitala

2013-02-18 12:59

"Idź, i ty czyń podobnie" (Łk 10, 37)

11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego, dzień ten został ustanowiony przez Jana Pawła II 13 maja 1992 r., w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie papieża.

Tego dnia pacjentów łosickiego szpitala odwiedzili: biskup Antoni Pacyfik Dydycz, starosta łosicki Czesław Giziński, wicestarosta łosicki Mariusz Kucewicz, przewodnicząca rady powiatu Grażyna Kasprowicz, radny powiatowy Marian Szymaniuk, ks. prał. Andrzej Jakubowicz, ks. Edward Boruc, ks. kanonik Michał Śliwowski, ks. kanonik Henryk Rzeszotek. Biskup Antoni Pacyfik Dydycz wizytę rozpoczął od mszy św. w szpitalnej kaplicy, gdzie razem z przedstawicielami władz samorządowych, dyrektorem i pracownikami szpitala, księżmi, a przede wszystkim z pacjentami i ich bliskimi, modlił się w intencji wszystkich chorych i cierpiących. Oprawę muzyczną mszy św. przygotował Mirosław Odoszewski.

Po mszy św. dyrektor szpitala Henryk Brodowski oprowadził biskupa po oddziałach: chirurgicznym, wewnętrznym i dziecięcym oraz pracowniach RTG i tomografii komputerowej. Wizyta biskupa wywołała radość wśród pacjentów szpitala, jak również wśród personelu.