„Bezpieczna droga do szkoły”- eliminacje powiatowe

2011-05-23 14:24

20 maja 2011r. w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Kornicy, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu łosickiego, rywalizowali w konkursie nt. wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Do konkursu przystąpiło 149 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu łosickiego. Reprezentowali oni 5 gmin: Huszlew, Olszynka, Platerów, Sarnaki, Stara Kornica oraz miasto i gmina Łosice.

Etap powiatowy obejmował: test ze znajomości zasad ruchu drogowego, jazdę sprawnościową po rowerowym torze. Tegoroczny tor przeszkód składał się jak zwykle z ustawionych na boisku przeszkód, takich jak żmijka, ósemka, korytarz z desek, przewożenie przedmiotu na uwięzi, slalom z ograniczeniem.

W organizację etapu powiatowego włączyły się Starostwo Powiatowe w Łosicach, Komenda Powiatowa Policji w Łosicach, Komenda Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Łosicach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Kornicy.

M. R.