68 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

2012-07-31 10:08

Ziemia łosicka usiana jest licznymi grobami patriotów, którzy oddali życie za Ojczyznę. Zbliżająca się rocznica wybuchu powstania warszawskiego, II Wojny Światowej czy agresji sowieckiej są doskonałą okazją uczenia, modlitwą, wspomnieniem, a w sumie pamięcią tych ludzi. W czasach globalizacji i zmagań ekonomicznych z kryzysem jest to szczególnie ważne. Pogoń za dobrobytem, co stało się wręcz ideologią wśród młodzieży, może być wstępem do zatracenia tożsamości narodowej. Trudna sytuacja ekonomiczna Europy, a w sumie i Polski nakłada ogromny obowiązek na samorządy, które są najbliżej ludzkich spraw i aby w tych warunkach jak najlepiej wypełnić swoją służbę. W ciągu ostatnich pięciu lat dzięki dobrej współpracy z posłem Krzysztofem Borkowskim i Panią Marszałek Ewą Orzełowską udało się nam zapewnić dynamiczny samorządowy rozwój powiatu. Inwestycyjnie zostały umocnione instytucje powiatowe – Policja, Szpital, Szkoły jak również infrastruktura drogowa. W warunkach rozlewającego się kryzysu samorządy wschodniego Mazowsza podjęły starania, aby zostały włączone do ściany wschodniej w większym rozdziale środków unijnych dla Polski. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja polityczno-gospodarcza Europy wymaga od wszystkich szczebli władzy ciągłego czuwania, a wręcz dyżuru, aby niczego nie przegapić i aby swoją funkcję sprawować zgodnie z zasadami, jakie zakłada na nas historia naszej ojczyzny-Polski. Groby niepodległościowe naszych patriotów są zobowiązaniem dla obecnej władzy, aby swoimi działaniami i rzetelną pracą wspierać i umacniać ojczyznę oraz jej mieszkańców.

Szczęść Boże.

Starosta Łosicki