25 lecie Caritas

2016-05-28 09:51

22 maja z okazji jubileuszu 25-lecia Caritas Diecezji Siedleckiej, odprawiona została uroczysta Msza święta, której przewodniczył Jego Ekscelencja ks. Bp Kazimierz Gurda. Zaraz po niej w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego miała miejsce Jubileuszowa Gala, w której udział wzięli zaproszeni goście m.in. biskup siedlecki Kazimierz Gurda, wicedyrektor Caritas Polska ks. Marek Dec, liczne grono kapłanów, parlamentarzyści, władze Mazowsza, władze samorządowe oraz wolontariusze i przyjaciele Caritas.

Jubileuszowej Gali przewodniczył Dyrektor Caritasu Siedleckiego Ks. Marek Bieńkowski. W uroczystości wzięli udział przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego Dyrektor Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Mariusz Orzełowski oraz Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk.

W uroczystości uczestniczyło liczne grono kapłanów oraz władze samorządowe, wolontariusze i przyjaciele Caritasu.

Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała Marszałek Ewa Orzełowska która wręczyła medal ,,PRO Mazovia” za szczególne zasługi dla Mazowsza dla Caritas Diecezji Siedleckiej oraz podziękowania od Marszałka dla aktywistów Caritasu Diecezji Siedleckiej. Powiat Łosicki reprezentował Starosta Łosicki Czesław Giziński.

[Zdjęcia z portalu podlasie24.pl]