V POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

V POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Łosice, 9.11.2017 r.

godz. 8:00-8:50 – próby

godz. 9:00 – rozpoczęcie

KOLEJNOŚĆ PRZESŁUCHAŃ

 

Kategoria: szkoły podstawowe kl. IV - VII – soliści

  1. IZABELA PAWLUK – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Szydłówce
  2. OLIWIA GAWRYSIUK – Studio Piosenki ŁDK
  3. WIKTORIA POPŁAWSKA – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łosicach
  4. DAROA JERMAKOWICZ - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Szydłówce
  5. KAROLINA MATEJUK – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łosicach
  6. KSAWERY WOLSKI - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Szydłówce
  7. HUBERT MIKICIUK – Szkoła Podstawowa w Ruskowie
  8. AMELIA PARAFIAŃCZUK – Szkoła Podstawowa w Niemojkach
  9. JULIA BAJ – Szkoła Podstawowa w Starych Szpakach

 

Kategoria: szkoły podstawowe kl. IV - VII – zespoły

  1. ZESPÓŁ WOKALNY – Szkoła Podstawowa w Ruskowie
  2. Zespół „MOSTOWIAKI” – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Mostowie
  3. Zespół „KWADRANS” – Szkoła Podstawowa w Starych Szpakach
  4. ZESPÓŁ WOKALNY – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Szydłówce
  5. ZESPÓŁ WOKALNY – Szkoła Podstawowa w Hadynowie
  6. ZESPÓŁ „ELINAMA” – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łosicach

 

Kategoria: gimnazja – soliści

  1. JULIA ONUFRZAK – Niepubliczne Gimnazjum w Szydłówce
  2. NATALIA KOPAŃSKA – Zespół Szkół Nr 1 w Łosicach
  3. WIOLETTA MICHALAK – Studio Piosenki ŁDK
  4. AMELIA RUDAŚ – Studio Piosenki ŁDK
  5. ZUZANNA KULESZ – Zespół Szkół Nr 1 w Łosicach
  6. ZUZANNA CHALIMONIUK - Zespół Szkół Nr 1 w Łosicach
  7. KAROLINA KRUK – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łosicach

 

Kategoria: szkoły średnie – soliści

  1. KAROLINA JASZCZUK – Studio Piosenki ŁDK
  2. NATALIA ŁĘCZYCKA – Zespół Szkół Nr 3 RCKU w Łosicach
  3. MARTA POPŁWSKA – I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach
  4. MAGDALENA GRZESIUK - I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach
  5. WIOLETTA DZIWIŃSKA – Studio Piosenki ŁDK 

 

Kategoria: gimnazja i szkoły średnie – zespoły

  1. ZESPÓŁ WOKALNY – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łosicach
  2. ZESPÓŁ WOKALNY – Zespół Szkół Nr 3 RCKU w Łosicach

 

 

 

 

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „łosickie anioły”. W festiwalu mogą wziąć udział soliści, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry, schole z terenu powiatu łosickiego w sześciu kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe – klasy 0-3, IV-VI, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne oraz dorośli.   

Festiwal odbędzie się w dniach: 24 stycznia (wtorek) o godz. 9.30 (kategorie: przedszkola, szkoły podstawowe klasy 0-3 i IV-VI) i 25 stycznia (środa) o godz. 9.00 (kategorie: gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli) w sali widowiskowej ŁDK. Laureaci Festiwalu wystąpią na Koncercie Kolęd w niedzielę 29 stycznia 2017 r. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 16 stycznia!

Festiwal organizowany jest z myślą o propagowaniu najpiękniejszych i co bardzo ważne - tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek.

Szczegółowe informacje (w tym regulamin i kartę zgłoszenia) można znaleźć na stronie internetowej gmina.losice.pl oraz powiat.losice.pl (zakładka konkursy i festiwale).

Organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Łosicki Dom Kultury.

Patronat honorowy: Starosta Powiatu Łosickiego.

FINAŁ 21 OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO PH. "ZIEMIA NAJBLIŻSZA"

3 grudnia w sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury odbyło się podsumowanie XXI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Romualda III Mikoszewskiego ph. „Ziemia najbliższa”.

Tegoroczna edycja tego konkursu, cieszyła się dużym zainteresowaniem literatów z całego kraju. Na konkurs nadesłano 137 zestawów wierszy.
Oceniało je jury w składzie: Jan Zdzisław Brudnicki, Ryszard Kornacki, Joanna Obrępalska, Tomasz Dobrowolski pod przewodnictwem Ernesta Brylla.
Po wnikliwym przeczytaniu 137 zestawów wierszy nadesłanych przez autorów z całej Polski w kategorii dorośli (jeden zestaw wierszy nie był brany pod uwagę z powodu nadesłania po terminie) i 1 zestawu wierszy w kategorii szkoły i dyskusji o ich poziomie, na posiedzeniu 21 listopada 2016 r. postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda w wysokości 950 zł
za zestaw wierszy opatrzony godłem: „KRES I KRACH” – Mirosław Gabryś – Cieszy

dwie równorzędne II nagrody w wysokości 750 zł
za zestaw wierszy opatrzony godłem: „ADAMASZEK” – Ewa Włodarska – Tykocin
za zestaw wierszy opatrzony godłem: ”NIESYTY WIDOKU” – Janusz Pyziński – Dębica

III nagroda w wysokości 600 zł
za zestaw wierszy opatrzony godłem: „OTOCZAKI” – Piotr Piątek – Kołobrzeg

Nagroda specjalna – w wysokości 450 zł za wiersze o tematyce regionalnej – otrzymał autor pracy opatrzonej godłem: „ŁABĘDZI ŚPIEW” – Mirosław Puszczykowski – Mogilno

dwie równorzędne nagrody specjalne w wysokości 150 zł – dla najlepszego literata z powiatu łosickiego
za zestaw wierszy opatrzony godłem: „MEANDER” – Ryszard Chojecki – Łosice
za zestaw wierszy opatrzony godłem: „CIEMIERNIK” – Marianna Pawłowska – Niemojki

Wyróżnienia w kategorii szkoły – nagroda rzeczowa – tablet
otrzymał autor pracy opatrzonej godłem: „ONOMATOPEJA REJA” – Aleksandra Rogala, I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach

Wyróżnienie w wysokości 200 zł:
- za zestaw wierszy opatrzony godłem: „STĘSKNIONY” – Marek Pietrzela – Biała Podlaska
- za zestaw wierszy opatrzony godłem: „KALINA” – Katarzyna Sawczuk – Biała Podlaska
- za zestaw wierszy opatrzony godłem: „WĄDÓŁ” – Czesław Markiewicz – Zielona Góra
- za zestaw wierszy opatrzony godłem: „PAUL WHEELER” – Katarzyna Zychla – Żary
- za zestaw wierszy opatrzony godłem: „MIDAS” – Tadeusz Knyziak „Coobus” – Warszawa

Wyróżnienia drukiem:
„POKRZYWA” – Andrzej Jakub Mularczyk – Ostrzeszów
„FJORDA” – Maria Wanda Pietrzela – Biała Podlaska
„MALAR” – Janusz Lisicki – Warszawa
„ENNUI” – Bogdan Nowicki – Świętochłowice
„BLACKMOVIE” – Anna Sadzik – Kraków
„ORZECH” – Anna Kobylińska – Warszawa
„STOKROTKA” – Tadeusz Charmuszko – Suwałki
„BURAKI, KAPUSTA I SÓL” – Marcin Królikowski – Warszawa


Zarówno przewodniczący jury, Ernest Bryll w liście skierowanym do zebranych, jak i pozostali członkowie składu, podkreślali wysoki poziom konkursu.
Na zakończenie instruktor ŁDK Anna Biarda odczytała nagrodzone wiersze.
Wydarzenie uświetnił recital Janusza Radka, który w eksperymentalno – elektronicznej odsłonie zinterpretował wiersze Haliny Poświatowskiej. Był to projekt Poświatowska/Radek pod tytułem „Kiedy U-Kochanie...”.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział, jednocześnie zapraszając do kolejnych edycji.

 

 

 

ALMANACH POKONKURSOWY

application/pdf almanach.pdf (1.1 MiB)