KINO ZA ROGIEM W ŁOSICACH

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - GAMBA

02.08. godz. 10:30
 

Japonia 2015; animowany; polski dubbing; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 90 min., bilet: 3,00 zł.

 

Gamba, mysz żyjąca w wielkim mieście, wyrusza w świat razem z oddanym przyjacielem, bo od dawna marzy o tym, żeby zobaczyć ocean. Czekają ich straszliwe przygody, nowi przyjaciele - myszy portowe, ale i nowi groźni wrogowie - łasice, którym nikt nie ma odwagi się przeciwstawić. Nikt… poza drobnym, ale walecznym Gambą.

MOCNA KAWA WCALE NIE JEST TAKA ZŁA

02.08. godz. 18:00
 

Polska 2014; etiuda fabularna; reż. Aleksander Pietrzak; obsada: Marian Dziędziel, Wojciech Mecwaldowski, Dorota Pomykała, Ireneusz Kozioł; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 48 min., bilet: 5,00 zł.

 

Świetny tandem aktorski: Marian Dziędziel i Wojciech Mecwaldowski - w kameralnej komedii o relacjach ojciec - syn.
33-letni Łukasz jest na życiowym zakręcie: rozpada się jego małżeństwo, stracił pracę, nie bardzo wie, co dalej. Póki co postanawia odwiedzić ojca, z którym przez lata nie utrzymywał kontaktu.
Pełnokrwiste postacie, dialogi o poziomie rzadko spotykanym w polskim kinie, komizm i dramatyzm wymieszane w znakomitych proporcjach - "Mocna kawa…" jest filmem do wielokrotnego oglądania. Do śmiechu i do uronienia łzy.

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - ZAMBEZIA

07.08. godz. 10:30
 

RPA 2012, dozwolony od 5 lat, czas projekcji 79 min., bilet: 3,00 zł.

 

Kai, młody, ciekawy świata i trochę narwany sokół, który mieszka ze swoim ojcem Tendai w sennej, spalonej słońcem krainie, pewnego dnia dowiaduje się o istnieniu mitycznej Zambezii, w której w pełnej harmonii żyją ptaki z całego kontynentu. Mimo sprzeciwów ojca Kai decyduje się wyruszyć do Zambezii i tam wstąpić do elitarnej ptasiej jednostki Dziobasów Przestworzy, podniebnych rycerzy chroniących spokój mieszkańców ptasiej stolicy. Do Zambezii wybierają się też mniej sympatyczne postaci: wielki legwan Bodzo, który chce z ptasiego raju zrobić "wielką jajecznicę", i banda brzydkich, odrzuconych przez inne ptaki marabutów.
Piękna wizualnie familijna opowieść o dorastaniu do samodzielności, odwadze i poświęceniu, ilustrowana niezwykłą muzyką inspirowaną afrykańskim folklorem.

 

MOJE WIELKIE GRECKIE WESELE 2

07.08. godz. 18:00
 

Irlandia, Kanada, USA 2016; komedia; reż. Kirk Jones; obsada: Nia Vardalos, John Corbett, Michael Constantine, Lainie Kazan; Lainie Kazan; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 90 min., bilet: 10,00 zł.

 

14 lat po wielkim sukcesie "Mojego wielkiego greckiego wesela" przenosimy się ponownie do świata mieszkającej w USA cudownej i nieco zwariowanej greckiej rodziny Portokalos. Toula i Ian są teraz rodzicami ślicznej dorastającej córki, którą jej dziadek Gus najchętniej wydałby już za mąż, oczywiście za Greka. A jednak to nie jej wesele będzie wielkie i greckie. Przypadkiem okazuje się bowiem, że na skutek zbiegu okoliczności jej dziadkowie, Gus i Maria, nie są formalnie małżeństwem - ich akt ślubu nie został podpisany. A zatem trzeba przygotować ślub i urządzić… wielkie greckie wesele dziadkom!

 

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - DZIELNY KOGUT MANIEK

09.08. godz. 10:30
 

Meksyk 2015; animowany; reż. Rudolfo Riva Palacio, Gabriel Riva Palacio; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 93 min., bilet: 5,00 zł.

 

Sympatyczny kogut Mario zawsze marzył, by zostać mistrzem, w dowolnej zresztą dziedzinie. Niestety jest jedynie małym wiejskim kogutkiem o wielkich aspiracjach, i nic nie wskazuje na to, by coś miało się w tej sprawie zmienić…. aż do dnia, gdy podstępny rolnik doprowadza gospodarstwo właścicielki Maria na skraj ruiny. Mario wraz z ekipą przyjaciół z kurnika oraz kopą dzielnych jaj musi stanąć w obronie rodzinnego domu.

 

SAMA PRZECIW WSZYSTKIM

09.08. godz. 18:00
 

Francja, USA 2016; dramat; reż. John Madden; obsada: Jessica Chastain, Mark Strong, Gugu Mbatha-Raw, Alison Pill, Dylan Baker; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 126 min., bilet: 5,00 zł.

 

Elizabeth Sloane jest najlepiej opłacaną i najskuteczniejszą lobbystką w Waszyngtonie. W świecie wielkiej polityki i brudnych pieniędzy, gdzie korupcja i szantaż są na porządku dziennym, nie ma sobie równych i zawsze jest krok przed konkurencją. Sprawy komplikują się, gdy zwraca się przeciwko dotychczasowym pracodawcom i wypowiada wojnę amerykańskim producentom broni. Szybko staje się jasne, że w starciu z najgroźniejszym przeciwnikiem w karierze za wygraną przyjdzie jej zapłacić naprawdę wysoką cenę.

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - KRÓLOWA ŚNIEGU 3. OGIEŃ I LÓD

16.08. godz. 10:30
 

Rosja 2016; animowany; reż. Aleksiej Cicilin; polski dubbing; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 85 min., bilet: 3,00 zł.

 

W kolejnej części opowieści o Królowej Śniegu Gerda - usiłując odzyskać zaginionych rodziców - niechcący sprawi, że wcieli się w nią duch złej Królowej Śniegu. A że jednocześnie w towarzysza jej wędrówki Rollana wcieli się jeszcze straszniejszy duch Króla Ognia, nad światem zawiśnie widmo lodowo-ognistej zagłady. Czy komukolwiek uda się ją powstrzymać?
Królowa Śniegu 3 to oszałamiające efektami wizualnymi i dźwiękowymi widowisko obficie czerpiące z dorobku kina spod znaku Indiany Jonesa, a jednocześnie ciepła historia o bratersko-siostrzanej miłości (i - czasami - niesnaskach…)

 

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - MÓJ PRZYJACIEL ORZEŁ

21.08. godz. 10:30
 

Austria 2015; film dla dzieci; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 93 min., bilet: 5,00 zł.

 

Zrealizowana z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik filmowych i operatorskich opowieść o przyjaźni chłopca z dzikim orłem. Zdjęcia do filmu powstawały kilka lat, aby losy dzikiego orła ukazać z niespotykanym dotąd realizmem. Pierwsze ujęcia zrealizowano, gdy pisklę wykluwało się z jaja, a potem śledzono rozwój dorastającego w naturze orła. Nikt dotąd nie zbliżył się z kamerą do dziko żyjących orłów tak jak twórcy „Braci wiatru”. Dzięki temu widz będzie miał niezwykłe wrażenie uczestniczenia w losach dzikich bohaterów, a także zobaczy na własne oczy niedostępne dla ludzi miejsca ich życia. Bohaterem filmu jest mieszkający w górskiej okolicy chłopiec o imieniu Lukas, który znajduje w lesie ranne pisklę orła. Lukas postanawia wyleczyć jego złamane skrzydło i nauczyć życia w dzikich ostępach. Zadanie jest bardzo trudne, bo ojciec chłopca nie pochwala jego planów, a sam orzeł jest na początku bardzo nieufny. Z czasem jednak relacja Lukasa z dzikim zwierzęciem zmienia się w niezwykłą przyjaźń i prowadzi do fascynujących przygód. Wielkim wsparciem dla Lukasa jest tajemniczy Danzer (Jean Reno), który jak nikt inny zna się na obyczajach dzikich zwierząt i otwiera przed chłopcem ich niezwykły świat.

 

DUSZA I CIAŁO

21.08. godz. 18:00
 

Węgry 2017; dramat; reż. Ildiko Enyedi; obsada: Alexandra Borbely, Geza Morcsanyi, Ervin Nagy, Zoltan Schneider, Reka Tenki; dozwolony od 18 lat, czas projekcji 111 min., bilet: 5,00 zł.

 

Maria, młoda nieśmiała kobieta, zaczyna pracę jako kontroler jakości w rzeźni w Budapeszcie. Endre, zmęczony życiem mężczyzna w wieku bardziej niż średnim, jest w rzeźni dyrektorem finansowym. Łączy ich to, że oboje są wycofani: ona niemal autystyczna, on - zrezygnowany po nieudanych związkach. I choć wyraźnie zaczynają się sobie podobać, nie są w stanie pokonać wewnętrznych barier - do czasu, gdy odkrywają, że oboje śnią ten sam sen, w którym ona jest łanią, a on jeleniem, żyjącymi w lesie nad małym jeziorem. Ten wspólny sen, kontynuowany każdej nocy, staje się pomostem, dzięki któremu tych dwoje samotników będzie miało szansę przełamać własne lęki i opór przed bliskością innego człowieka.
Piękna niebanalna opowieść o miłości. Film nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny.

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - JAK ZOSTAĆ KOTEM

23.08. godz. 10:30
 

Chiny, Francja 2016; familijny; reż. Barry Sonnenfeld; obsada: Kevin Spacey, Malina Weismann, Jennifer Garner, Robbie Amell, Cheryl Hines, Christopher Walken; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 83 min., bilet: 3,00 zł.

 

Uzależniony od pracy biznesmen prowadzi bardzo stresujące życie, w którym brak czasu na wszystko, co nie jest pracą, nawet jeśli chodzi o ukochaną córkę. Pewnego dnia w wyniku zaskakującego wypadku zostaje uwięziony… w ciele kota, którego kupił na urodziny swojej jedynaczce. Teraz będzie musiał pokochać kocie żarcie, nauczyć się załatwiać w kuwecie i zaakceptować fakt, że nie może się porozumieć z otoczeniem. A może przy okazji zrozumie, że w pogoni za sukcesem stracił z oczu coś naprawdę ważnego?

 

50 WIOSEN AURORY

23.08. godz. 18:00
 

Francja 2017; komediodramat; reż. Blandine Renoir; obsada: Agnes Jaoui, Thibault de Montalembert, Pascale Arbillot, Sarah Suco; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 89 min., bilet: 5,00 zł.

 

Aurora jest po pięćdziesiątce. Ach, te uderzenia gorąca… I właśnie straciła pracę. I te uderzenia gorąca… Jej córka oznajmiła, że jest w ciąży. No i znów te uderzenia gorąca…
Jak tu dalej żyć, gdy staje się coraz bardziej przezroczysta dla otoczenia? Już nie młoda, jeszcze nie stara, wciąż atrakcyjna, ale nie wierząca w siebie. I na dodatek spotyka swoją młodzieńczą miłość… Nie jest łatwo mieć pięćdziesiąt lat.
Portret dojrzałej kobiety, bez idealizowania i bez dramatyzowania. Słodko-gorzki, zabawny, prawdziwy. Lektura obowiązkowa dla kobiet 50+. I dla starszych. I młodszych.

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - ROCK DOG. PIES MA GŁOS!

28.08. godz. 10:30
 

Chiny, USA 2016; animowany; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 85 min., bilet: 3,00 zł.

 

Bono to pies, który należy do rasy dumnych i niezależnych mastifów tybetańskich. Jego ojciec bardzo chce, aby Bono wstąpił w szeregi elitarnej straży, która strzeże osady przed stadem żarłocznych wilków. Ale kiedy pewnego dnia w łapy Bono trafia radio wyrzucone z samolotu i młody pies po raz pierwszy słyszy dźwięki rock'n'rolla, już wie, jakie jest jego przeznaczenie. Przekonuje ojca, by dał mu szansę, i rusza do wielkiego miasta, aby spełnić marzenia - zostać gwiazdą rocka.

 

DZIENNIK MASZYNISTY

28.08. godz. 18:00
 

Chorwacja 2016; komediodramat; reż. Milos Radovic;obsada: Lazar Ristovski, Petar Korac, Mirjana Karanovic, Mladen Nelevic; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 83 min., bilet: 5,00 zł.

 

Nie chce odejść z pracy, bo musi wyrobić lata do emerytury. A powinien, bo zabił już 28 ludzi. Nie, nie jest płatnym zabójcą - jest… maszynistą. Synem maszynisty i wnukiem maszynisty.
Ilja nie płakał od 30 lat, bo jego łzy wyschły, gdy gwałtowną śmiercią zmarła jego śliczna narzeczona. Wpadła pod pociąg. I gdy już wygląda na to, że jego życie zakończy się w smutku i samotności, pewnego dnia odmienia je mały Sima, 10-latek, który chce skończyć z sobą pod kołami lokomotywy Ilji.
Mijają lata, mały Sima przygarnięty przez Ilję staje się dużym Simą i mimo ostrego sprzeciwu przybranego ojca planuje zostać maszynistą…
Tragikomiczna opowieść o człowieku, który niesie na sobie ciężar niezawinionych śmierci i za wszelką cenę stara się uchronić przed tym samym swojego syna.

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - JAK URATOWAĆ MAMĘ

30.08. godz. 10:30
 

Polska 2015; animowany; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 86 min., bilet: 3,00 zł.

 

Aneta i Adaś to rodzeństwo, które za sobą nie przepada: on nie odkleja się od gier komputerowych, ona siedzi z nosem w książkach. I pewnie dalej żyliby tak obok siebie, gdyby nie wypadek samochodowy, po którym ich mama trafia do szpitala i zapada w śpiączkę. Pozbawione opieki dzieci jadą na wieś do babci i przez przypadek poznają tajemniczą, mieszkającą na bagnach Czarownicę. Z jej chaty przeniosą się do baśniowej krainy z misją zdobycia Złotych Kropli, które mają moc spełniania ludzkich życzeń. Czeka na nich świat zaludniony przez postaci z bajek: jest tam gnuśny i głupawy król, są jego źli doradcy, uciśnieni poddani, turnieje rycerskie, smoki i piraci. A przede wszystkim jest zadanie, które muszą wypełnić, żeby uratować życie mamy.
Barwna przygodowa opowieść z budującym przesłaniem: Możesz wszystko, gdy bardzo tego chcesz…

 

GWIAZDY

30.08. godz. 18:00
 

Polska 2017; sportowy, biograficzny; reż. Jan Kidawa-Błoński; obsada: Mateusz Kościukiewicz, Sebastian Fabijański, Karolina Szymczak, Magdalena Cielecka, Eryk Lubos, Adam Woronowicz, Marian Dziędziel; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 102 min., bilet: 5,00 zł.

 

Opowieść o Janie Banasiu - słynnym prawoskrzydłowym reprezentacji Polski, którego gol dał Polakom prowadzenie w meczu z Anglią w Chorzowie w 1973 roku. Świetnie opowiedziana historia wielkiej przyjaźni, jeszcze większej miłości do kobiety - i miłości największej, do piłki nożnej.