KINO ZA ROGIEM W ŁOSICACH

ŚMIETANKA TOWARZYSKA

04.09. godz. 18:00
 

USA 2016; komedia; reż. Woody Allen; obsada: Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Steve Carell, Blake Lively; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 91 min., bilet: 5,00 zł.

 

Bobby, wrażliwy romantyk, ma dosyć nudnej pracy w zakładziku ojca na Bronksie. Po raz pierwszy w życiu opuszcza rodzinny dom i wyrusza w podróż do Los Angeles, gdzie ma nadzieję znaleźć jakieś ciekawe zajęcie dzięki pomocy wujka Phila, agenta topowych gwiazd Hollywood. Kiedy pozna piękną sekretarkę wujka, bez pamięci się w niej zakocha, nie wiedząc, że ta znajomość wywróci jego życie do góry nogami.

LOLO

06.09. godz. 18:00
 

Francja 2015; komedia; reż. Julie Delpy; obsada: Julie Delpy, Dany Boon, Vincent Lacoste, Karin Viard; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 95 min., bilet: 10,00 zł.

 

Wioletta, projektantka mody, przeżywa drugą młodość - we frustracji. Nie umie zatrzymać przy sobie mężczyzn, jest hipochondryczką, o seksie potrafi rozmawiać tylko koszarowym językiem i nade wszystko nieprzytomnie kocha swojego syna Lolo. Kiedy więc spotka kolejnego kandydata na kochanka, nie będzie łatwo, tym bardziej że Jean-Rene jest nieskomplikowanym informatykiem z prowincji, który kompletnie nie ma obycia w paryskim światku mody i celebrytów.

 

CO ROBIMY W UKRYCIU

11.09. godz. 18:00
 

Nowa Zelandia, USA 2014; mockument, horror, komedia; reż. Taika Waititi; obsada: Taika Waititi, Jemaine Clement, Jonny Brugh, Cori Gonzales-Macuer, Stuart Rutheford;dozwolony od 12 lat, czas projekcji 85 min., bilet: 5,00 zł.

 

Jak kilkusetletnie wampiry radzą sobie we współczesnym świecie? Gdzie mieszkają? Jak dobierają ubrania, skoro nie widzą się w lustrze? O co kłócą się na spotkaniu lokatorskim? Czy mogą się zaprzyjaźnić z człowiekiem i nie spożyć go na kolację?
Na te i inne pytania postanawia znaleźć odpowiedź ekipa filmowców, która, uzbrojona w krucyfiksy i zapewnienie nietykalności, kręci reportaż z życia czterech wampirów, mieszkających razem w starym domu na przedmieściach Wellington w Nowej Zelandii.
Pedant Viago liczy sobie lat 379, awanturnik Deacon - 183, okrutnik Vladislav - 862, a zmurszały potwór Petyr… 8000. Ich codzienność niewiele różniłaby się od codzienności czterech kumpli mieszkających w jednym domu, gdyby nie to, że dzień zaczynają po zmroku i kończą przed świtem, kłócą się, latając pod sufitem, i przyjmują pokarm tylko w płynie. Czerwonym.
Arcyumiejętnie wykorzystana stylistyka reportażu, zabawa konwencjami gatunkowymi i przede wszystkim montypythonowskie poczucie humoru. Dla miłośników inteligentnej filmowej zabawy - czysta przyjemność.

AKTORKA

13.09. godz. 18:00
 

Polska 2015; biograficzny; reż. Kinga Dębska; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 74 min., bilet: 5,00 zł.

 

Kinga Dębska i Maria Konwicka przedstawiają w swoim filmie gwiazdę polskiego kina lat 60. Elżbietę Czyżewską. Ich film to intymny portret kobiety, której sensem życia było granie, a której losy dramatycznie odmienił wyjazd do USA. W filmie Czyżewską wspominają polscy i amerykańscy znajomi i przyjaciele, m.in. Andrzej Wajda, Beata Tyszkiewicz, Barbara Sass, Daniel Olbrychski, Michał Urbaniak, Meryl Streep.

CZEGO DUSZA ZAPRAGNIE

18.09. godz. 18:00
 

USA, Wielka Brytania 2015; science fiction, komedia; reż. Terry Jones; obsada: Simon Pegg, Kate Beckinsale, Sanjeev Bhaskar, Rob Riggle; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 81 min., bilet: 10,00 zł.

 

Zwyczajny z pozoru nauczyciel gimnazjum Neil Clarke zostaje przez rozumne istoty pozaziemskie obdarzony magiczną mocą. Wystarczy, że ruszy małym palcem, a wszystko co sobie wymyśli staje się faktem. W ten właśnie sposób może sprawić, że gdzieś w czarnej dziurze zniknie banda rozwrzeszczanych bachorów z jego klasy, albo że jego kumpel z nieatrakcyjnego nudziarza zmieni się w obiekt kobiecych westchnień na wzór niejakiego Greya o wielu twarzach. Skromny dotąd i niepozorny Neil wkrótce jednak przekonuje się, że magiczna moc to nie żarty i trzeba się z nią obchodzić bardzo ostrożnie. Na dodatek zupełnie nie ma świadomości, że od tego, czy dzięki mocy będzie czynił dobro, czy zło, zależą losy Ziemi…

 

ZAĆMA

20.09. godz. 18:00
 

Polska 2016; dramat, biograficzny; reż. Ryszard Bugajski; obsada: Maria Mamona, Małgorzata Zajączkowska, Janusz Gajos, Bartosz Porczyk, Marek Kalita;dozwolony od 16 lat, czas projekcji 109 min., bilet: 5,00 zł.

 

Druga połowa lat. 50. O prywatną audiencję u prymasa Stefana Wyszyńskiego ubiega się Julia Brystiger, była szefowa owianego złą sławą Departamentu V. Eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa, zwana niegdyś "Krwawą Luną", słynęła z tego, że osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Teraz, szukając porady duchowej, dąży do spotkania z Wyszyńskim. Zanim jednak dojdzie do konfrontacji z głową Kościoła, będzie musiała przekonać do swoich racji niewidomego księdza i cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę.

 

MARLEY - ONE LOVE

25.09. godz. 18:00
 

USA, Wielka Brytania 2012; muzyczny, biograficzny; reż. Kevin Macdonald; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 139 min., bilet: 5,00 zł.

 

Pół-czarny, pół-biały, mieszaniec, odmieniec - Bob Marley dobrze znał smak odrzucenia. Urodził się w małej wiosce w górach, dorastał w dzielnicy nędzy w Kingston, edukację szkolną zakończył, mając lat 14. Niewiele później napisał pierwszą piosenkę.
Następne 20 lat jego życia, aż do przedwczesnej śmierci, to droga do sławy, koncertów na największych scenach świata i tytułu króla muzyki reggae.
Ponad dwugodzinny film Kevina McDonalda ("Ostatni król Szkocji", "Czekając na Joe", a także "One Day in September" - Oscar '99) to porywająca, utkana z archiwalnych filmów i zdjęć oraz rozmów z członkami rodziny, muzykami i przyjaciółmi historia życia i twórczości Boba Marleya, piewcy odrzuconych, ubogich i zapomnianych.

 

DUSZIGROSZ

27.09. godz. 18:00
 

Francja 2016; komedia; reż. Fred Cavaye; obsada: Dany Boon, Laurence Arne, Noemi Schmidt, Patrick Ridremont; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 86 min., bilet: 10,00 zł.

 

Francois jest mężczyzną w średnim wieku. Jest utalentowanym skrzypkiem. Jest nielubianym sąsiadem. Jest samotnikiem. Jednak cechą, która określa go zdecydowanie najprecyzyjniej, jest chorobliwe skąpstwo. Francois jest DUSIGROSZEM.
Porządek jego świata, w którym pod prysznic (zimny!) wchodzi się ze stoperem, kolację je przy świetle ulicznych latarni, a telewizję ogląda przez lornetkę w oknie sąsiada, burzy pojawienie się dwóch kobiet: nowej (ślicznej) wiolonczelistki w orkiestrze i dziewczyny, która twierdzi, że jest jego córką…
W roli dusigrosza jak zawsze znakomity, okrzyknięty królem francuskiej komedii Dany Boon.