KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - GNOMY ROZRABIAJĄ

17.02. (sobota)
godz. 14:00
 

Kanada 2017; animacja; reż. Peter Lepeniotis; polski dubbing; dozwolony od lat - b/o, czas projekcji 89 min. Bilet: 16 zł (normalny); 14 zł (uczniowie).

 

Chloe przeprowadza się wraz z mamą do nowego miasta. Wszystko jest dla niej nowe – dom, miasto, szkoła i znajomi. Stary budynek, w którym razem zamieszkają wydaje się skrywać wiele tajemnic. Jedną z nich jest osobliwa kolekcja krasnali ogrodowych. Pewnego dnia małe figurki ożywają! Okazuje się, że skrzaty są tak naprawdę legendarnymi strażnikami, którzy od wieków bronią świata przed żarłocznymi istotami z innych wymiarów. Dzielna Chloe, wspólnie z nowo poznanym kolegą z sąsiedztwa o imieniu Liam, przyłączają się do akcji. Zwariowane krasnale wraz z dwójką dzieciaków będą musiały poradzić sobie z pozaziemskim zagrożeniem. Bohater tkwi w każdym z nas – trzeba go tylko obudzić!

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - PLAN B

17.02. (sobota)
godz. 15:45
 

Polska 2018; dramat, komedia; reż. Kinga Dębska; obsada: Kinga Preis, Marcin Dorociński, Edyta Olszówka, Roma Gąsiorowska, Krzysztof Stelmaszyk; dozwolony od 15 lat, czas projekcji 85 min. Bilet: 16 zł (normalny); 14 zł (uczniowie, studenci, seniorzy).

 

Film o miłości - pełen emocji, humoru i życiowej prawdy. Bohaterów poznajemy kilkanaście dni przed Walentynkami w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego - coś, co wywraca je do góry nogami. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Dają nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B!

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - PODATEK OD MIŁOŚCI

17.02. (sobota)
godz. 17:30
 

Polska 2018; komedia romantyczna; reż. Bartłomiej Ignaciuk; obsada: Grzegorz Damięcki, Aleksandra Domańska, Roma Gąsiorowska, Magdalena Różczka, Weronika Rosati, Magdalena Popławska; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 101 min. Bilet: 16 zł (normalny); 14 zł (uczniowie, studenci, seniorzy).

 

Kim tak naprawdę jest Marian (Grzegorz Damięcki)? Facetem do towarzystwa i seksualnym guru, z którego usług korzysta połowa kobiet w stolicy? Coachem o kontrowersyjnych metodach? A może – po prostu – sprytnym oszustem uwodzącym płeć przeciwną? Oto zagadka, z którą będzie musiała zmierzyć się ambitna inspektor podatkowa Klara (Aleksandra Domańska). Czy nieustępliwa urzędniczka zdoła znaleźć odpowiedź, zanim sama wpadnie w miłosne sidła Mariana? I czy jest przygotowana na to, by po raz pierwszy w życiu stracić nad czymś kontrolę?

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - NOWE OBLICZE GREYA

17.02. (sobota)
godz. 19:30
 

USA 2018; melodramat; reż. James Foley; obsada; Dacota Johnson, Jamie Dornan, Eric Johnson, Eloise Mumford, Rita Ora, Kim Basinger, Luke Grimes; dozwolony od 15 lat, czas projekcji 106 min. Bilet: 16 zł (normalny); 14 zł (uczniowie, studenci, seniorzy).

 

Trzecia część ekranizacji światowego bestselleru - trylogii autorstwa E.L. James. Szczęśliwi Christian i Ana wiodą dostatnie, pełne miłości życie. Codzienność nie zabiła w nich namiętności. Ale nad ich związek nadciągają czarne chmury. Były szef Any, Jack Hyde, który poprzysiągł zemstę, czeka na czas, w którym będzie mógł jej dokonać.

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - PLAN B

17.02. (sobota)
godz. 17:45
 

Polska 2018; dramat, komedia; reż. Kinga Dębska; obsada: Kinga Preis, Marcin Dorociński, Edyta Olszówka, Roma Gąsiorowska, Krzysztof Stelmaszyk; dozwolony od 15 lat, czas projekcji 85 min. Bilet: 16 zł (normalny); 14 zł (uczniowie, studenci, seniorzy).

 

Film o miłości - pełen emocji, humoru i życiowej prawdy. Bohaterów poznajemy kilkanaście dni przed Walentynkami w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego - coś, co wywraca je do góry nogami. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Dają nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B!

KINO ZA ROGIEM W ŁOSICACH

ŻYWOT MATEUSZA

1.02. godz. 18:00
 

Polska 1967; poetycki; reż. Witold Leszczyński; obsada: Franciszek Pieczka, Anna Milewska, Wirgiliusz Gryń, Aleksander Fogiel;dozwolony od 12 lat, czas projekcji 87 min., bilet: 5,00 zł.

 

Witold Leszczyński o żywocie człowieka wrażliwego. W odludnej wiosce mieszka rodzeństwo, Olga i jej brat Mateusz, nadwrażliwy dojrzały mężczyzna silnie związany z przyrodą, której kontemplacja stanowi dla niego najważniejszą część życia. Przez wioskową społeczność postrzegany jako "pomylony", przez Olgę traktowany jak duże dziecko, którym trzeba się opiekować. Pojawienie się obcych, zwłaszcza drwala Jana, w którym ze wzajemnością zakochuje się Olga, zakłóca dotychczasową harmonię świata Mateusza.
Utrzymany w konwencji poetyckiej przypowieści, zaskakująco dojrzały debiut reżyserski Witolda Leszczyńskiego. Precyzyjna konstrukcja, stylistyczna jednorodność i znakomite zdjęcia Andrzeja Kostenki.

ŻĄDZA BANKIERA

6.02. godz. 18:00
 

Francja 2012; dramat; reż. Costa-Gavras; obsada: Gad Elmaleh, Gabriel Byrne, Natacha Regnier, Celine Sallette; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 113 min., bilet: 5,00 zł.

 

Ambitny i wyrachowany Marc Tourneuil dostaje wreszcie wielką szansę - obejmuje fotel prezesa najpotężniejszego banku w Europie. Zanim zacznie wprowadzać nowe porządki, dowie się, że na skutek niefrasobliwości poprzednika jego bank jest uzależniony od brutalnego funduszu hedgingowego. Czeka go pokerowa rozgrywka, od której zależy bezpieczeństwo jego banku, a także pozycja jego samego: prezesura, apanaże, pozycja, władza…
Costa-Gavras o świecie banksterów - mrocznym świecie wielkich pieniędzy, którym rządzą pozbawieni skrupułów panowie w nienagannie skrojonych garniturach, głoszący, że "luksus to prawo" i mnożący zera na swoich kontach kosztem wszystkich i wszystkiego.

CASANOVA PO PRZEJŚCIACH

8.02. godz. 18:00
 

USA 2013; komedia; reż. John Turturo; obsada: John Turturo, Woody Allen, Vanessa Paradis, Sharon Stone, Liev Schreiber; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 91 min., bilet: 5,00 zł.

 

Murray Schwartz (Woody Allen), właściciel antykwariatu, popada w problemy finansowe. Postanawia namówić przyjaciela, pracującego w kwiaciarni nieśmiałego Fioravante (John Turturro) na spotkanie ze swoją lekarką (Sharon Stone). Nie chodzi jednak o zwyczajną wizytę u lekarza, tylko o spełnienie seksualnych fantazji znudzonej życiem pani doktor. Oczywiście za pieniądze. Fioravante, choć z oporami, zgadza się na propozycję - w końcu czego się nie robi dla przyjaciół w potrzebie. I tak zaczyna się dochodowy biznes dwójki panów, który z dnia na dzień przynosi większe zyski, jako że sława kochanka do wynajęcia zatacza coraz szersze kręgi…

WALENTYNKI W KINIE ŁDK - FACET NA MIARĘ

13.02. godz. 17:00
 

Francja 2016; komedia romantyczna reż. Laurent Tirard, obsada: Jean Dujardin, Virginie Efira, Cedric Kahn, Cesar Domboy; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 94 min., bilet: 5,00 zł.

 

Jest czarujący. Inteligentny, zabawny, wrażliwy, dojrzały. Ma piękną męską twarz. Piękny dom i świetny zawód. Jest mężczyzną idealnym…, no, prawie. Do ideału brakuje mu, bagatela, jakichś 40 centymetrów.
Kiedy Diane, młoda i piękna prawniczka, poznaje Aleksandra, początkowe skrępowanie powoli ustępuje miejsca rosnącej romantycznej fascynacji. Czują się ze sobą coraz lepiej, coraz bardziej to, co ich łączy, zaczyna przypominać miłość, tyle że jej coraz trudniej jest wytrzymywać natrętne spojrzenia nieznajomych i głupie komentarze rodziny i przyjaciół. Co okaże się silniejsze?
Urocza romantyczna komedia o tym, że miłości nie mierzy się w centymetrach!

 

WALENTYNKI W KINIE ŁDK - SZTUKA KOCHANIA

13.02. godz. 19:00
 

Polska 2017; framat, biograficzny, reż. Maria Sadowska, obsada: Magdalena Boczarska, Eryk Lubos, Justyna Wasilewska, Piotr Adamczyk, Borys Szyc; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 115 min., bilet: 5,00 zł.

 

Zanim legendarna "Sztuka kochania" Michaliny Wisłockiej podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i na przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu "Sztuki kochania" Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w przaśnym PRL-u.

 

ŻYĆ NIE UMIERAĆ

15.02. godz. 18:00
 

Polska 2015; psychologiczny; reż. Maciej Migas; obsada: Tomasz Kot, Janusz Chabior, Andrzej Konopka, Ireneusz Czop, Jacek Braciak, Adam Woronowicz, Paulina Gałązka; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 81 min., bilet: 5,00 zł.

 

Jak to jest: robić remanent swojego 45-letniego życia ze świadomością, że zostało go już najwyżej cztery miesiące? Co było w nim ważne? Bartek, niegdyś wzięty aktor, teraz niepijący od dwóch lat alkoholik, zabawiacz publiczności w popularnym telewizyjnym show, dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory i że zostało mu już bardzo mało czasu. Musi się śpieszyć. Nie naprawi wprawdzie wyrządzonych krzywd, ale może zdąży przynajmniej za nie przeprosić. Fenomenalny Tomasz Kot w historii inspirowanej życiem aktora Tadeusza Szymkowa.

PRZYCHODZI FACET DO LEKARZA

20.02. godz. 18:00
 

Belgia, Francja 2014; komedia; reż. Dany Boon; obsada: Dany Boon, Kad Merard, Alice Pol, Jean-Yves Berteloot; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 103 min., bilet: 5,00 zł.

 

Romain Faubert ma 40 lat i jest zdrowy jak ryba. Problem w tym, że nie chce w to uwierzyć - jest stuprocentowym hipochondrykiem. Byłby to zapewne jego prywatny problem, gdyby nie fakt, że swoją manią rujnuje życie jedynego przyjaciela - doktora Dimitrija Zvenki. Poczciwy medyk codziennie musi wybijać z głowy Romaina kolejne urojone schorzenia, a ich chora relacja wykracza daleko poza lekarski gabinet: Romain potrafi nawiedzić swego lekarza bez uprzedzenia w trakcie zabiegu, podczas rodzinnej uroczystości czy w domu w środku nocy. Zrozpaczony Dimitrij, przekonany, że problemem Romaina jest tak naprawdę samotność, postanawia pchnąć życie przyjaciela we właściwym kierunku.
Świetna komedia obyczajowa, romans i komedia akcji w jednym - Dany Boon (reżyser, scenarzysta i odtwórca głównej roli) w szczytowej formie.

ATLAS CHMUR

22.02. godz. 18:00
 

Hongkong, Niemcy, Singapur, USA 2012; dramat, science fiction; reż. Tom Tykwer, Lilly Wachowski, Lana Wachowski; obsada: Tom Hanks, Halle Berry, Jim Broadbent, Jim Strugress, Doona Bae, Hugh Grant; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 165 min., bilet: 5,00 zł.

 

Sześć nowel, sześć przeplatających się historii. Akcja pierwszej rozgrywa się w roku 1846 na statku płynącym przez Ocean Spokojny, ostatnia - prawie 500 lat później, w postapokaliptycznej przyszłości.
Wizjonerska ekranizacja bestsellera Davida Mitchella, imponująca wizualnie podróż przez czas i przestrzeń, w której wszystkie decyzje i czyny mają daleko idący wpływ na teraźniejszość i przyszłość. W zmieniających się realiach (od ery niewolnictwa do dystopii po Upadku) stałe jest jedno: miłość i śmierć, strach i odwaga, wina i odkupienie.
Wirtuozerskie aktorstwo gwiazd światowego kina, z których każda występuje w kilku nierozpoznawalnych na pierwszy rzut oka wcieleniach.

GŁOŚNIEJ OD BOMB

27.02. godz. 18:00
 

Dania, Francja, Norwegia, USA 2015; dramat; reż. Joachim Trier; obsada: Gabriel Byrne, Isabelle Huppert, Jesse Eisenberg, Devin Druid; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 104 min., bilet: 5,00 zł.

 

Laura, znakomita fotoreporterka wojenna, ginie w wypadku samochodowym, zostawiając męża i dwóch synów. Jej nagłe odejście sprawia, że mężczyźni, nie radząc sobie z żałobą, tracą ze sobą kontakt. Trzy lata po śmierci Laury, z okazji wystawy upamiętniającej jej prace, pojawia się okazja do ponownego spotkania i wspominania zmarłej. Na jaw wychodzą tajemnice, niewypowiedziane żale i tłumione przez lata uczucia.