KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - PLANETA SINGLI 2

17.11. godz. 14:00; 18:00
 

Polska 2018; komedia romantyczna; reż. Sam Akina; obsada: Maciej Stuhr, Agnieszka Więdłocha, Piotr Głowacki, Weronika Książkiewicz, Tomasz Karolak, Danuta Stenka; dozwolony od 13 lat, czas projekcji 119 min., bilet: 5,00 zł.

 

Związek Ani (Agnieszka Więdłocha) i Tomka (Maciej Stuhr) przeżywa poważny kryzys. On, showman-celebryta wcale nie ma zamiaru się ustatkować. Ona z kolei chce poważnego związku. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander – zauroczony Anią milioner, właściciel aplikacji Planeta Singli, przekonany, że nikt inny nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki.


Maciej Stuhr, Agnieszka Więdłocha, Piotr Głowacki, Weronika Książkiewicz, Tomasz Karolak, Danuta Stenka

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - HOTEL TRANSYLWANIA 3

17.11. godz. 16:15
 

USA 2018; animowany; reż. Genndy Tartakovsky; dozwolony od lat - b/o, czas projekcji 97 min., bilety: 16 zł (normalny); 14 zł (ulgowy - uczniowie).

 

Bohaterowie upiornie zabawnej komedii powracają! Tym razem Paka Draka wybierze się na ekskluzywne wakacje. Będą podróżować luksusowym potwornym statkiem. W końcu od codziennej pracy w Hotelu Transylwania trzeba kiedyś odpocząć. Czas na spokojne żeglowanie i korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw statku - od upiornych zawodów w siatkówkę przez egzotyczne wycieczki aż po relaksujące opalanie pod światłem księżyca. Ale wakacje ze snów szybko stają się wakacjami z koszmarów, kiedy Mavis spostrzega, że Drac zakochał się w tajemniczej pani kapitan statku. Ericka ukrywa niebezpieczny sekret, który zagraża gatunkowi potworów.

 

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - KLER

17.11. godz. 20:15
 

Polska 2018; dramat; reż. Wojciech Smarzowski; obsada: Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Arkadiusz Jakubik, Jacek Braciak, Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Iza Kuna; dozwolony od 15 lat, czas projekcji 135 min., bilety: 16 zł (normalny); 14 zł (ulgowy - uczniowie).

 

Wojtek Smarzowski, twórca wielokrotnie nagradzanych dzieł: "Wołyń", "Pod Mocnym Aniołem", "Drogówka", "Róża", "Dom zły" i "Wesele", wraca z nowym filmem. "Kler" to obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej "od strony zakrystii", rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, częstokroć przemilczane, ale też poruszające. Wszystko to ukazane przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna. Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

 

KINO ZA ROGIEM W ŁOSICACH

COŚ ZA MNĄ CHODZI

06.11. godz. 18:00
 

USA 2014; horror; reż. David Robert Mitchell; obsada: Maika Monroe, Keir Gilchrist, Jake Weary, Daniel Zovatto;dozwolony od 18 lat, czas projekcji 95 min., bilet: 5,00 zł.

 

Jay nie podejrzewa, że krótka miłosna przygoda z przystojnym Jeffem zmieni jej życie w koszmar: przygodny kochanek przeniesie na nią śmiertelne zagrożenie, sam się w ten sposób od niego uwalniając. Od tej chwili to za Jay będzie nieustępliwie podążała tajemnicza zjawa, próbując ją uśmiercić, chyba że dziewczyna, podobnie jak wcześniej Jeff, przekaże klątwę komuś innemu.

FAIR PLAY

08.11. godz. 18:00
 

Czechy, Niemcy, Słowacja 2014; dramat, sportowy; reż. Andrea Sedlackova; obsada: Judit Bardos, Anna Geislerova, Roman Luknar, Eva Josefikova; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 99 min., bilet: 5,00 zł.

 

Czechosłowacja mrocznych lat 80. Piętnastoletnia Anna jest utalentowaną lekkoatletką i właśnie została wybrana do drużyny narodowej, trenowanej pod kątem zbliżających się igrzysk olimpijskich. W komunistycznej Czechosłowacji sport jest polityką w takim samym stopniu jak sama polityka: socjalistyczni sportowcy mają udowodnić, że są najlepsi na świecie. Ważny jest cel, zatem wszystkie chwyty dozwolone. Trener Anny zaczyna jej podawać sterydy jako "nieszkodliwe dla organizmu środki wspomagające".
Straszna rzeczywistość totalitarnego systemu, w którym łamie się charaktery, niezależnych szantażuje, pozbawia pracy i perspektyw, nagradza posłusznych i wiernych, promuje miernotę i brak zasad.

 

ZIMNA WOJNA

13.11. godz. 18:00
 

Francja, Polska, wielka Brytania 2017; dramat; reż. Paweł Pawlikowski; obsada: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza;dozwolony od 16 lat, czas projekcji 84 min., bilet: 8,00 zł.

 

Historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w ,,Zimnej wojnie" rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.
Polski kandydat do Oscara.

BOBRY

15.11. godz. 18:00
 

Polska 2013; komedia; reż. Hubert Gotkowski; obsada: Wojciech Solarz, Robert Jarociński, Sebastian Stankiewicz, Marcin Kabaj; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 91 min., bilet: 5,00 zł.

 

Anioł Śmierci jeżdżący zdezelowanym karawanem i pociągający z piersiówki musi doprowadzić do samobójstwa byłego lidera punkowego zespołu "Bobry". Wtedy będzie mógł zakończyć swoją dramatycznie nudną misję na ziemi i wrócić do siebie. Sęk w tym, że na skutek pewnego zdarzenia punkowiec postanawia reaktywować zespół i ani myśli umierać…
I teraz do gry (w sensie i przenośnym, i dosłownym) wkraczają właściciel szaletu publicznego i rezydent szpitala dla psychicznie chorych handlujący psychotropami.
Niezależna produkcja Huberta Gotkowskiego, współtwórcy rzeszowskiej grupy DDN, sporo absurdalnego humoru, nietuzinkowi bohaterowie i niezłe aktorstwo.

DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE

20.11. godz. 18:00
 

Włochy 2016; komediodramat; reż. Paolo Genovese; obsada: Marco Galliani, Kasia Smutniak, Alba Rohrwacher, Valerio Mastandrea, Edoardo Leo, Anna Foglietta, Giuseppe Batiston; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 96 min., bilet: 5,00 zł.

Siedmioro przyjaciół znających się praktycznie od dziecka spotyka się na kolejnej kolacji. Drobne przekomarzanki, chwilowe sojusze "one - oni", albo "oni - one", małe złośliwostki - i nagle ktoś wpada na pomysł zabawy: skoro znają się tak dobrze i tak bardzo sobie ufają, niech przez ten wieczór dzielą się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymają w trakcie spotkania…
Znakomite dialogi, świetna obserwacja obyczajowa i całkiem poważna refleksja: czy prawda w każdej sytuacji ma moc oczyszczającą?

 

GENIUSZ

22.11. godz. 18:00
 

USA, Wielka Brytania 2016; dramat; reż. Michael Grandage; obsada: Colin Firth, Jude Law3, Laura Linney, Nicole Kidman, Guy Pearce; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 99 min., bilet: 5,00 zł.

 

Znakomity aktorski duet - Colin Firth i Jude Law - w opartej na faktach historii wspólnej pracy i przyjaźni redaktora literackiego Maxa Perkinsa i pisarza Thomasa Wolfa, inspirowanej biografią Perkinsa pióra Andrew Scotta Berga.
Thomas Wolf jest kolejnym, po takich sławach jak F. Scott Fitzgerald czy Ernest Hemingway, literackim odkryciem Perkinsa, redaktora, o jakim zapewne marzy każdy pisarz. Mądry, zdystansowany, nieziemsko cierpliwy i pracowity, dostrzega w nieco niezrównoważonym psychicznie Wolfie wielki talent, wymagający jednak radykalnej obróbki. Film Michaela Grandage'a to subtelna opowieść o relacji tych dwóch krańcowo różnych ludzi, a niejako przy okazji hymn na cześć wykuwania dzieła sztuki.

 

GŁOŚNIEJ OD BOMB

27.11. godz. 18:00
 

Dania, Francja, Norwegia, USA 2016; dramat; reż. Joachim Trier; obsada: Gabriel Byrne, Isabelle Huppert, Jesse Eisenber, Devin Druid; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 104 min., bilet: 5,00 zł.

 

Laura, znakomita fotoreporterka wojenna, ginie w wypadku samochodowym, zostawiając męża i dwóch synów. Jej nagłe odejście sprawia, że mężczyźni, nie radząc sobie z żałobą, tracą ze sobą kontakt. Trzy lata po śmierci Laury, z okazji wystawy upamiętniającej jej prace, pojawia się okazja do ponownego spotkania i wspominania zmarłej. Na jaw wychodzą tajemnice, niewypowiedziane żale i tłumione przez lata uczucia.

 

KONSTYTUCJA

29.11. godz. 18:00
 

Chorwacja, Czechy, Macedonia, Słowenia 2016; komediodramat; reż. Rajko Grlic; obsada: Nebojsa Glogovac, Dejan Acimovic, Ksenija Marinkowić; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 90 min., bilet: 5,00 zł.

 

Vjeko, nauczyciel historii, mieszka w 4-pokojowym pięknym mieszkaniu na II piętrze. Ante, policjant, razem z żoną zajmują malutkie mieszkanko w suterenie. Poza poziomem wykształcenia i statusem materialnym różni ich znacznie więcej: Vjeko jest homoseksualistą i chorwackim nacjonalistą; Ante to Serb, który zamieszkał w Zagrzebiu po ślubie z Chorwatką, i choć walczył w konflikcie serbsko-chorwackim przeciwko Serbom, wciąż przekonuje się, że demony przeszłości obu narodów ciągle mają się dobrze.
Czy jest możliwe, żeby tych troje, których dzieli prawie wszystko, a łączy jedynie mieszkanie we wspólnej kamienicy, zaczęli dostrzegać w sobie po prostu ludzi?
Wzruszający i zabawny film o burzeniu murów i trudnej drodze do zaakceptowania Innego.