KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - MIKOŁAJ W KAŻDYM Z NAS

MIKOŁAJKI W KINIE ŁDK
6.12. (środa)
godz. 8:30
 

Norwegia 2017; familijny; reż. John Kare Raake; obsada: polski dubbing; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 70 min. Bilet: 16 zł (normalny); 13 zł (uczniowie); 12 zł (grupy zorganizowane o godz. 8:30).

 

Nie musisz być dorosły ani bogaty aby dla swych bliskich stać się Mikołajem. A gdy odkryjesz piękno ciepłych, rodzinnych Świąt i podzielisz się tą radością z ważnymi dla ciebie osobami, kto wie, może spotkasz Świętego Mikołaja we własnej osobie. To jest właśnie filmowa opowieść o takim spotkaniu...

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - PIERWSZA GWIAZDKA

MIKOŁAJKI W KINIE ŁDK
6.12. (środa)
godz. 10:15; 16:30
 

USA 2017; animowany; reż. Carlos Kotkin; polski dubbing; dozwolony od lat - b/o, czas projekcji 86 min. Bilet: 16 zł (normalny); 13 zł (uczniowie); 12 zł (szkoły - grupy zorganizowane).

 

Mały, odważny osiołek o imieniu Bo tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i ucieka na wolność, by spełnić swe marzenia. Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody, oraz gołębia o wielkich aspiracjach. Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami podążają za gwiazdą. Wkrótce staną się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia.

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - NAJLEPSZY

MIKOŁAJKI W KINIE ŁDK
6.12. (piątek)
godz. 18:15
 

Polska 2017; biograficzny, obyczajowy, sportowy; reż. Łukasz Palkowski; obsada: Jakub Gierszał, Arkadiusz Jakubik, Janusz Gajos, Artur Żmijewski, Magdalena Cielecka; dozwolony od 15 lat, czas projekcji 110 min. Bilet: 16 zł (normalny); 13 zł (uczniowie, studenci, seniorzy).

 

Głównym bohaterem filmu jest Polak, który zachwycił świat, a który u nas, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - LISTY DO M 3

MIKOŁAJKI W KINIE ŁDK
6.12. (środa)
godz. 20:15
 

Polska 2017; komedia romantyczna; reż. Tomasz Konecki; obsada: Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Wojciech Malajkat, Izabela Kuna, Magdalena Różczka; dozwolony od 15 lat, czas projekcji 100 min. Bilet: 16 zł (normalny); 13 zł (uczniowie).

 

"Listy do M. 3" opowie historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.

KINO ZA ROGIEM W ŁOSICACH

HANNAH ARENDT

30.11. godz. 18:00
 

Francja, Izrael, Niemcy 2012; biograficzny, dramat; reż. Margarethe von Trotta; obsada: Barbara Sukowa, Axel Milberg, Janet McTeer, Julia Jentsch; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 108 min., bilet: 5,00 zł.

 

Hannah Arendt, filozofka i publicystka, jeden z najbardziej błyskotliwych umysłów w XX wieku, zostaje wysłana w 1961 r. przez tygodnik New Yorker do Jerozolimy, żeby relacjonować proces Adolfa Eichmanna, nazistowskiego zbrodniarza wojennego, głównego koordynatora i wykonawcę planu tzw. ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej.
W oparciu o ten proces Arendt wyda dzieło "Eichman w Jerozolimie. Recz o banalności zła", do dziś wywołujące dyskusje i budzące kontrowersje.
Margarete von Trotta portretuje w swoim filmie silną, niezależną kobietę, która formułuje swoje tezy wbrew niemal wszystkim. Traci przyjaciół, staje się ofiarą niezrozumienia kolegów po fachu, a także obiektem niewybrednych ataków - ale nigdy nie przestaje niezłomnie bronić swoich poglądów.

HELLO! HOW ARE YOU

5.12. godz. 18:00
 

Hiszpania, Rumunia, Włochy 2010; obyczajowy, komedia; reż. Alexandru Maftei; obsada: Dana Voicu, Ionel Mihailescu, Paul Diaconescu, Ana Popescu; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 111 min., bilet: 5,00 zł.

 

"Hello! How are you?" to słodko-gorzka komedia z niebanalnym zakończeniem.
Gabriela i Gabriel są starym dobrym małżeństwem z dwudziestoletnim stażem, którego nudnawe życie upływa między codziennymi rytuałami a nieciekawą pracą. Wydaje się, że rzeczywistość nie ma im już nic do zaoferowania, gdy niespodziewanie, po spędzeniu kilku nocy na internetowym czacie, każde z nich zakochuje się w kimś nieznajomym. Wraca radość życia, podniecenie i pasja, ale pojawia się też poczucie winy, niepewność, co dalej… Nie mniej zdezorientowany jest ich dojrzewający i seksualnie rozbuchany syn Vladimir, który podejrzewa rodziców o prowadzenie podwójnego życia. Wreszcie nadchodzi dzień, w którym kochankowie z rzeczywistości wirtualnej mają się spotkać w realu…

NAUCZYCIELKA

7.12. godz. 18:00
 

Czechy, Słowacja 2016; dramat; reż. Jan Hrebejk; obsada: Zuzanna Maurery, Tamara Fischer, Martin Havelka, Csongor Kassai, Vaclav Litmann;dozwolony od 16 lat, czas projekcji 98 min., bilet: 5,00 zł.

 

Czechosłowacja, lata 80. Do klasy wchodzi nowa nauczycielka. W ramach zapoznania się z uczniami prosi o przedstawienie się - nie tylko imieniem i nazwiskiem, ale przede wszystkim profesją rodziców, co skrupulatnie notuje w zeszyciku: fryzjerka, mechanik, hydraulik, pracownik lotniska… Ach, jakież wspaniałe otwierają się perspektywy! Bo któż zaryzykuje konflikt z nauczycielem uczącym jego dziecko? W dodatku przewodniczącą szkolnego oddziału partii rządzącej?
"Nauczycielka" Jana Hrebejka to przerażający obraz społeczeństwa, w którym prymitywna manipulatorka, praktycznie nietykalna dzięki stanowisku w partii, demoluje świat dzieci i ich rodziców. A szerzej - to studium zniewolenia w zideologizowanym państwie zarządzanym strachem, w którym dominują donosiciele, konformiści, ludzie zaprzedani albo zwykli tchórze.
I tylko garstka odważnych...

IV ŁOSICKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY - ŚWIĄTECZNE KINO DLA DZIECI - KRÓLOWA ŚNIEGU

9.12. godz. 14:00
 

Rosja 2012; animacja; reż. Wladlen Barbe, Maksim Swiesznikow; polski dubbing; dozwolony od 5 lat, czas projekcji 73 min., bilet: 3,00 zł.

Zła Królowa Śniegu zamierza zmrozić serca wszystkich ludzi i pozbawić ich uczuć. Jeżeli ten niecny plan się powiedzie, artyści i sztuka na całym świecie znikną, a ludzie zapomną, czym są miłość, przyjaźń i dobro. Jednak magiczne lustro Królowej podpowiada, że Gerda i Kai, dzieci słynnego mistrza wyrobów ze szkła, mają moc, by pokrzyżować jej podłe plany. I choć sługom Królowej udaje się zwabić chłopca i porwać go do lodowej krainy, jego siostra Gerda wyruszy w niebezpieczną podróż do przerażającego świata lodu i mrozu, aby uratować brata i powstrzymać okrutną Królową.

IV ŁOSICKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY - ŚWIĄTECZNE KINO DLA DZIECI - RENIFER NIKO RATUJE ŚWIĘTA

9.12. godz. 15:30
 

Dania, Finlandia, Irlandia, Niemcy 2008; animowany; reż. Kari Juusonem, Michael Hegner; polski dubbing; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 70 min., bilet: 3,00 zł.

 

Mały renifer Niko wraz z dwójką przyjaciół rusza do Krainy Zorzy, gdzie stacjonuje Dywizjon Świętego Mikołaja. Wierzy, że jest synem jednego z latających reniferów - chce odnaleźć ojca i nauczyć się latać. Nie wie, że będzie musiał stawić czoło złym głodnym wilkom, które chcą pożreć renifery, a potem świętego Mikołaja i zniszczyć święta Bożego Narodzenia...

IV ŁOSICKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY - ŚWIĄTECZNE KINO DLA DZIECI - WILK W OWCZEJ SKÓRZE

10.12. godz. 14:00
 

Rosja 2016; familijny; reż. Andriej Galat, Maksim Wołkow; polski dubbing; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 81 min., bilet: 3,00 zł.

 

Wilk Szary, sympatyczny lekkoduch, przez niefortunne zaklęcie zmienia się w barana. Próbując powrócić do dawnej postaci, chwilowo musi nauczyć się żyć w stadzie owiec. Tymczasem w wilczej gromadzie źle się dzieje: jej przywódcą został okrutny i bezwzględny Ragir, który teraz przygotowuje atak na owczą wioskę. Kiedy owce próbują bez walki porzucić swój dom i uciec, Szary mobilizuje je do obrony.

 

IV ŁOSICKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY - ŚWIĄTECZNE KINO DLA DZIECI - UWOLNIĆ MIKOŁAJA!

10.12. godz. 15:30
 

USA, Wielka Brytania 2014; familijny; reż. Steward McDonald, polski dubbing; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 91 min., bilet: 3,00 zł.

 

Święty Mikołaj, który spowodował wypadek swoimi saniami, szuka pomocy u 9-letniego Toma i jego ojca , który niedawno wyszedł z więzienia i bardzo nie chce znowu pakować się w kłopoty. Jednak kiedy Mikołaj, próbując odbić z przytułku dla zwierząt swoje renifery, trafi za kratki, Tom zmusi tatę do interwencji. Wspólnie postarają się uwolnić Mikołaja i umożliwić mu powrót do Laponii. A nie będzie to łatwe zadanie…

FUKUSHIMA, MOJA MIŁOŚĆ

12.12. godz. 18:00
 

Niemcy 2016; dramat; reż. Doris Doerrie, obsada: Rosalie Thomas, Kaori Momoi, Nami Kamata, Moshe Cohen;dozwolony od 12 lat, czas projekcji 103 min., bilet: 5,00 zł.

 

Marie jest młoda i atrakcyjna, ale nie ma w niej energii ani radości - utraciła poczucie sensu życia. W nadziei, że go odnajdzie, wyrusza na koniec świata, do Fukushimy, z której po katastrofie elektrowni atomowej - wyniku tragicznego tsunami - ewakuowano prawie 20 tysięcy mieszkańców. Marie przyłącza się do organizacji Clowns4help i jako wolontariusz trafia do schroniska, w którym od czasu katastrofy mieszkają stare kobiety i starzy mężczyźni, pozbawieni dachu nad głową, świata, który znali, pamiątek przeszłości, radości życia, nadziei.
Kiedy jedna z mieszkanek schroniska zdecyduje się je opuścić i powrócić do rodzinnego domu, do "strefy zero", Marie, trochę wbrew sobie, postanawia jej towarzyszyć. Od teraz będą razem porządkować zrujnowany dom, razem spać i razem jeść, razem zmagać się każda z własnym bólem, własnym duchem z przeszłości - w nieustannej konfrontacji obcych sobie kultur i obyczajów.
Piękne, refleksyjne kino, które mierzy się z pytaniem: czy da się dalej żyć, gdy utraciło się wszystko, co najważniejsze?

 

PITBULL. NIEBEZPIECZNE KOBIETY

14.12. godz. 18:00
 

Polska 2016; sensacyjny; reż. Patryk Vega; obsada: Sebastian Fabijański, Joanna Kulig, Alicja Bachleda-Curuś, Andrzej Grabowski, Artur Żmijewski;dozwolony od 18 lat, czas projekcji 129 min., bilet: 5,00 zł.

 

Policjantki i więźniarki, policjanci i gangsterzy, korupcja i przemoc domowa w filmie Patryka Vegi.

LABIRYNT KŁAMSTW

19.12. godz. 18:00
 

Niemcy 2014; dramat; reż. Giulio Ricciarelli; obsada: Johann Fehling, Andre Szymanski, Friederike Becht, Johannes Krisch; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 118 min., bilet: 5,00 zł.

 

Niemcy rok 1958, czas odbudowy i cudu gospodarczego. Młody ambitny prokurator Johann Radmann przypadkowo trafia na zeznanie oskarżające nauczyciela z gimnazjum o to, że podczas wojny jako członek Waffen-SS był strażnikiem w Auschwitz. W tym czasie była to nazwa, o której wielu w ogóle nie słyszało, a jeszcze liczniejsi chcieli jak najszybciej o niej zapomnieć. Niewiele słyszał o niej również sam Johann, który teraz stopniowo zaczyna zapoznawać się z horrorem KL Auschwitz. Jego żarliwość natrafia na konsekwentny opór: prawdy nie chcą ani sami Niemcy, ani alianci, którzy mają teraz na głowie innego wroga. Zagłębiając się coraz bardziej w labirynt kłamstw, półprawd i przemilczeń, Radmann stopniowo traci przyjaciół, kolegów i sprzymierzeńców. Jednak to, co w końcu ujawni, odmieni kraj na zawsze…

ŁOWCA

28.12. godz. 18:00
 

Australia 2011; dramat; reż. Daniel Nettheim; obsada: Willem Dafeo, Frances O'Connor, Sam Neill, Morgana Davies; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 98 min., bilet: 5,00 zł.

 

Martin David, zawodowy tropiciel, dostaje zlecenie od wojskowej kompanii biotechnologicznej: ma wytropić zwierzę oficjalnie uznane za wymarłe - tygrysa tasmańskiego, na którego ślady podobno natrafiono na Tasmanii. Wytropić, pobrać próbki DNA i zabić.
Poszukując nieuchwytnego tygrysa, Martin wbrew własnej woli stanie się częścią życia mieszkającej na odludziu kobiety z dwójką dzieci, a w końcu z myśliwego sam stanie się zwierzyną łowną.
Piękna, oszczędna opowieść o samotności i odnajdywaniu w sobie człowieczeństwa. Wysmakowane zdjęcia, urzekająca muzyka i świetny Willem Dafoe w głównej roli.