KINO ZA ROGIEM W ŁOSICACH

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - LEGO NINJAGO. FILM

12.10. (czwartek)
godz. 10:00; 16:00
 

Dania, USA 2017; animacja; reż. Charlie Bean, Paul Fisher, Bob Logan, polsku dubbing, dozwolony od lat - b/o, czas projekcji 100 min. Bilet: 16 zł (normalny); 13 zł (uczniowie); 12 zł (grupy zorganizowane o godz. 10:00).

 

W pełnometrażowym filmie "Ninjago" do walki o Ninjago City staną: młody Lloyd, zwany również Zielonym Ninją, oraz jego przyjaciele – tajni wojownicy i Master Builderzy LEGO. Grupie przewodzi mistrz kung fu, Wu, równie mądry, co dowcipny. Bohaterowie filmu muszą pokonać złego lorda Garmadona, Najgorszego Gościa Wszech Czasów — i jednocześnie ojca samego Lloyda. To epickie starcie mecha z mechem i ojca z synem wystawi na próbę członków groźnej, choć niezdyscyplinowanej grupy współczesnych wojowników ninja. Każdy z nich będzie musiał poskromić swoje ego i uczynić wszystko, by pokazać swoją prawdziwą moc.

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - BOTOKS

12.10. (czwartek)
godz. 17:45; 20:15
 

Polska 2017; thriller; reż. Patryk Vega; obsada: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke, Marieta Żukowska, Janusz Chabior, Sebastian Fabijański, Piotr Stramowski, Tomasz Oświecimski, dozwolony od 15 lat, czas projekcji 135 min. Bilet: 16 zł (normalny); 13 zł (uczniowie, studenci).

 

Szpital ukazany w „Botoksie" to nie fikcja z popularnych seriali czy folderów prywatnych sieci medycznych. To zakład pracy, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy. W jego murach splatają się losy czterech kobiet. Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem (Tomasz Oświeciński). Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda (Katarzyna Warnke) jest ginekologiem położnikiem. Swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior) wchodzi w dramatyczną fazę i zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy. Poukładany świat cenionej chirurg – Patrycji (Marieta Żukowska) rozsypuje się, gdy kobieta dowiaduje się o zdradzie męża. Podkopane poczucie wartości popycha ją w kierunku ginekologii estetycznej i kobiecego libido. Swoje odkrycia Patrycja chce sprawdzić w związku z metroseksualnym Michałem (Piotr Stramowski), który jest zaprzeczeniem mężczyzny. Beata (Agnieszka Dygant) to lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Samotna kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych, które wykrada w szpitalu. Wówczas poznaje Marka (Sebastian Fabijański), sanitariusza, który ukrywa przed światem własny sekret.

ŚWIAT WEDŁUG BARNEYA

03.10. godz. 18:00
 

Kanada, Włochy 2010; komediodramat; reż. Richard J. Lewis; obsada: Paul Giamatti, Rosamund Pike, Dustin Hoffman, Scott Speedman, Minnie Driver; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 134 min., bilet: 5,00 zł.

 

Barwne życie niepokornego Barneya to splot paradoksów. Miłość swojego życia poznaje na własnym ślubie. Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach znika jego przyjaciel, to Barney stanie się głównym podejrzanym w sprawie domniemanego morderstwa, a kiedy rzecz cała się wyjaśni, nie będzie mógł nikomu o tym powiedzieć. On sam jest głęboko przekonany, że życie jest absurdalne. Do wszystkiego ma dystans, który pozwala mu zachować normalność w świecie, w którym "nikt nigdy nikogo nie zrozumie" - no, prawie do wszystkiego. Bo jest w jego życiu sprawa najważniejsza i niezmienna - szaleńcza miłość do żony.
Świetna aktorsko, bezpretensjonalna opowieść.

STARE GRZECHY MAJĄ DŁUGIE CIENIE

05.10. godz. 18:00
 

Hiszpania 2014; kryminalny; reż. Alberto Rodriguez; obsada: Raul Alevaro, Javier Gutierrez, Antonio de la Torre, Nella Barros, dozwolony od 16 lat, czas projekcji 104 min., bilet: 5,00 zł.

 

Południe Hiszpanii, rok 1980, kilka lat po zakończeniu dyktatury generała Franco. Dwaj detektywi z Madrytu łączą siły w celu zbadania sprawy brutalnych morderstw młodych dziewczyn. Juan, przestrzegający procedur idealista, i Pedro, były funkcjonariusz frankistowskiego reżimu, pod względem ideologicznym różnią się diametralnie, ale muszą odłożyć na bok animozje. Przed nimi zadanie schwytania bezwzględnego mordercy, od lat terroryzującego społeczność miasteczka.
Laureat 10 hiszpańskich Oscarów - nagród Hiszpańskiej Akademii Sztuk Filmowych.

POD MOCNYM ANIOŁEM

10.10. godz. 18:00
 

Polska 2014; dramat; reż. Wojciech Smarzowski; obsada: Robert Więckiewicz, Julia Kijowska, Iwona Bielska, Jacek Braciak, Marian Dziędziel, Andrzej Grabowski, Izabela Kuna; dozwolony od 18 lat, czas projekcji 105 min., bilet: 5,00 zł.

Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej kobiecie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia znowu zaczyna pić, znowu trafia na odwyk, wychodzi, zaczyna pić, trafia na odwyk… Upiorna karuzela wiruje coraz szybciej.
Opowieść o upadku człowieka zniewolonego przez nałóg, o niełatwej, momentami tragicznej walce o przetrwanie, o zwątpieniu i upodleniu, ale i o nadziei.

SON OF GUN

12.10. godz. 18:00
 

Australia 2014; dramat, kryminalny; reż. Julius Avery; obsada: Evan McGregor, Brenton Thawites, Alicia Vikander, Jacek Koman, Matt Nable;dozwolony od 16 lat, czas projekcji 104 min., bilet: 5,00 zł.

 

Młody JR (Brenton Thwaites) zostaje aresztowany za drobne przestępstwo. W więzieniu szybko zdaje sobie sprawę, że bez silnej opieki nie ma szans na przetrwanie, i sprzymierza się z bezwzględnym recydywistą Brendanem Lynchem (Ewan McGregor). W zamian za ochronę zgadza się pomóc Brendanowi i jego ekipie w ucieczce z więzienia. W nagrodę za udaną akcję dostaje propozycję udziału w kradzieży złota wartego miliony dolarów. Kiedy w grę wchodzą tak olbrzymie pieniądze, nie można ufać nikomu…
Sprawne kino sensacyjne.

CZŁOWIEK, KTÓRY GAPIŁ SIĘ NA KOZY

17.10. godz. 18:00
 

USA, Wielka Brytania 2009; szpiegowski, komedia; reż. Grant Heslov; obsada: George Clooney, Evan McGregor, Jeff Bridges, Kevin Spacey; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 89 min., bilet: 5,00 zł.

 

"Armia USA nie ma innego wyjścia jak być wspaniałą" - to jedna z maksym zawartych w podręczniku szkoleniowym dla supertajnych służb. A ponieważ zaczyna się właśnie zimnowojenny wyścig zbrojeń "na polu paranormalności", zapada decyzja o stworzeniu Armii Nowej Ziemi, której żołnierzami zostają ludzie o ponadnormalnych zdolnościach, na przykład tacy, którzy odpowiednio długo gapiąc się na kozę, potrafią zatrzymać akcję jej serca... Jednego z najlepszych przypadkiem spotka na swojej drodze młody dziennikarz, który będzie chciał ujawnić światu tajemnicę Wojowników Jedi.
Chwilami film szpiegowski, generalnie nieodparcie śmieszna czarna komedia wywodząca się z ducha "Paragrafu 22" Josepha Hellera: pokazując wojsko jako groteskową organizację, odkrywa jednocześnie jego upiorne oblicze. Historia oparta na książce dziennikarza i dokumentalisty Jona Ronsona, który przez dwa i pół roku zbierał materiały na temat niekonwencjonalnych broni stosowanych przez amerykańską armię.

 

SUBTELNOŚĆ

19.10. godz. 18:00
 

Francja 2015; dramat sądowy, romans; reż. Christian Vincent, obsada: Fabrice Luchini, Sidse Babett Knudsen, Eva Lallier, Corinne Masiero; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 93 min., bilet: 5,00 zł.

 

Michel Racine, sędzia, ma orzekać w sprawie zabójstwa 7-miesięcznego dziecka. Opinia społeczna swój osąd już wydała, ale on chce zbadać sprawę dokładniej, czując, że tym razem ma do czynienia z przypadkiem, który nie jest tak prosty, jak się z pozoru wydaje.
Formalistyczny i oschły Michel jest jak sprawna maszyna do sądzenia - do momentu gdy okazuje się, że jednym z ławników w sprawie jest lekarka, w której zakochał się przed laty. Emocje, które gwałtownie do niego wracają, wpłyną na jego stosunek do dramatu będącego przedmiotem rozprawy.
Niezwykle subtelna, mistrzowsko zagrana opowieść o uczuciach.

DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE

24.10. godz. 18:00
 

Włochy 2016; dramat, komedia; reż. Paolo Genovese, obsada: Marco Giallini, Kasia Smutniak, Alba Rohrwacher, Valerio Mastandrea, Edoardo Leo; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 97 min., bilet: 5,00 zł.

 

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać...

MÓJ PRZYJACIEL ORZEŁ

26.10. godz. 18:00
 

Austria 2015; dramat, film dla dzieci; reż. Otmar Penker, Gerardo Olivares, obsada: Jean Reno, Manuel Camacho, Tobias Moretti, Eva Kuen; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 93 min., bilet: 5,00 zł.

 

Mieszkający w górskiej okolicy kilkunastoletni Lukas znajduje w lesie wyrzucone z gniazda pisklę orła. Postanawia ocalić ptaka i nauczyć go latać. Z czasem ich relacja zmienia się w niezwykłą przyjaźń.
Przepiękne zdjęcia dzikich mieszkańców majestatycznych gór i jak zawsze świetny Jean Reno.
"Imagine" to subtelna, poetycka opowieść o tym, że świat jest piękny i niezależnie od własnych ograniczeń warto wyruszyć na spotkanie fascynującej, choć niebezpiecznej przygody, to historia wzruszająca i urzekająca zjawiskowymi zdjęciami Adama Bajerskiego i zmysłową muzyką Tomasza Gąssowskiego.