KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - BIAŁY KIEŁ

30.09. godz. 12:00
 

 

Francja, USA, Luksemburg 2018; animowany; reż. Alexandre Espigales; polski dugging; dozwolony od lat - b/0, czas projekcji 87 min., bilet: normalny - 16,00 zł; ulgowy - 14,00 zł (uczniowie).

 

Biały Kieł to rezolutny i bardzo nietypowy szczeniak – mieszanka psa i wilka. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko uczy się, jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Niestety szczeniak gubi się i odłącza od rodziny. Z pomocą przychodzi mu wódz indiańskiego plemienia, który przygarnia go do swojej wioski. Pośród nowych przyjaciół, Biały Kieł szybko dorasta i uczy się współpracy z innymi psami i członkami wspólnoty. Niestety na skutek nieprzewidzianych zdarzeń, zwierzak trafia do nowych właścicieli, którzy widzą w nim tylko łatwy zarobek. Na szczęście z pomocą przychodzą mu dobrzy ludzie. Wielka przygoda, która czeka Białego Kła, odkryje przed nim jego prawdziwą naturę i da mu pełną miłości lekcję na całe życie.

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - DYWIZJON 303

30.09. godz. 13:30
 

Polska, Wielka Brytania 2018; wojenny; reż. Wiesław Saniewski, Denis Delić; obsada: Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Cara Theobold, Anna Prus, Antoni Królikowski, Jan Wieczorkowski; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 100 min., bilet: normalny - 16,00 zł; ulgowy - 14,00 zł (uczniowie, studenci, seniorzy).

 

Prawdziwa historia Dywizjonu 303 inspirowana bestsellerem "Dywizjon 303" Arkadego Fiedlera. Poznaj historię legendarnego Dywizjonu 303. Poznaj pilotów, bez których zwycięstwo nad Niemcami w Bitwie o Anglię nie byłoby możliwe. Poznaj bohaterów, których odwagę przewyższał jedynie patriotyzm. Film "Dywizjon 303" to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili. W rolach głównych występują: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Krzysztof Kwiatkowski, Anna Prus i Cara Theobold. Dywizjon 303 – bohaterstwo mamy we krwi!

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - JULIUSZ

30.09. godz. 15:30
 

Polska 2018; komedia; reż. Aleksander Pietrzak; obsada: Wojciech Mecwaldowski, Jan Peszek, Maciej Stuhr, Jerzy Skolimowski, Andrzej Chyra, Krzysztof Materna; dozwolony od 15 lat, czas projekcji 98 min., bilet: normalny - 16,00 zł; ulgowy - 14,00 zł (uczniowie, studenci, seniorzy).

 

"Juliusz" to nowa komedia twórców "Planety Singli" – przeboju, który obejrzało w kinach blisko 2 miliony widzów! W roli tytułowej Wojciech Mecwaldowski, obok którego zobaczymy Jana Peszka, Annę Smołowik, Rafała Rutkowskiego oraz najlepszych polskich stand-uperów: Abelarda Gizę, Kacpra Rucińskiego oraz Rafała Paczesia. W dodatkowych, zaskakujących rolach wielkie nazwiska polskiego kina: Jerzy Skolimowski, Andrzej Chyra i Maciej Stuhr. Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec (Jan Peszek) – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą...

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - KLER

30.09. godz. 17:45
 

Polska 2018; dramat; reż. Wojciech Smarzowski; obsada: Janusz Gajos, Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak; dozwolony od 15 lat, czas projekcji 135 min., bilet: normalny - 16,00 zł; ulgowy - 14,00 zł (uczniowie, studenci, seniorzy).

 

Wojtek Smarzowski, twórca wielokrotnie nagradzanych dzieł: "Wołyń", "Pod Mocnym Aniołem", "Drogówka", "Róża", "Dom zły" i "Wesele", wraca z nowym filmem. "Kler" to obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej "od strony zakrystii", rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, częstokroć przemilczane, ale też poruszające. Wszystko to ukazane przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna. Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - ZAKONNICA

30.09. godz. 20:00
 

USA 2018; horror; reż. Corin Hardy; obsada: Bonnie Aarons, Demian Bichir, Taissa Farmiga, Jonas Bloguel; dozwolony od 15 lat, czas projekcji 96 min., bilet: normalny - 16,00 zł; ulgowy - 14,00 zł (uczniowie, studenci, seniorzy).

 

Kiedy młoda zakonnica odbiera sobie życie w klasztorze w Rumunii, nękany zmorami z przeszłości ksiądz i nowicjuszka, która ma właśnie złożyć śluby zakonne, zostają wysłani przez Watykan, aby zbadać tę sprawę. Wspólnie odkrywają niechlubny sekret zakonu. Ryzykując nie tylko własnym życiem, ale też swą wiarą i duszami, stawiają czoła złowrogiej sile pod postacią tej samej demonicznej zakonnicy, która po raz pierwszy przerażała widzów w Obecności 2. Natomiast opactwo staje się straszliwym polem walki toczącej się między żywymi i potępieńcami.

KINO ZA ROGIEM W ŁOSICACH

ŚMIETANKA TOWARZYSKA

04.09. godz. 18:00
 

USA 2016; komedia; reż. Woody Allen; obsada: Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Steve Carell, Blake Lively; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 91 min., bilet: 5,00 zł.

 

Bobby, wrażliwy romantyk, ma dosyć nudnej pracy w zakładziku ojca na Bronksie. Po raz pierwszy w życiu opuszcza rodzinny dom i wyrusza w podróż do Los Angeles, gdzie ma nadzieję znaleźć jakieś ciekawe zajęcie dzięki pomocy wujka Phila, agenta topowych gwiazd Hollywood. Kiedy pozna piękną sekretarkę wujka, bez pamięci się w niej zakocha, nie wiedząc, że ta znajomość wywróci jego życie do góry nogami.

LOLO

06.09. godz. 18:00
 

Francja 2015; komedia; reż. Julie Delpy; obsada: Julie Delpy, Dany Boon, Vincent Lacoste, Karin Viard; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 95 min., bilet: 10,00 zł.

 

Wioletta, projektantka mody, przeżywa drugą młodość - we frustracji. Nie umie zatrzymać przy sobie mężczyzn, jest hipochondryczką, o seksie potrafi rozmawiać tylko koszarowym językiem i nade wszystko nieprzytomnie kocha swojego syna Lolo. Kiedy więc spotka kolejnego kandydata na kochanka, nie będzie łatwo, tym bardziej że Jean-Rene jest nieskomplikowanym informatykiem z prowincji, który kompletnie nie ma obycia w paryskim światku mody i celebrytów.

 

CO ROBIMY W UKRYCIU

11.09. godz. 18:00
 

Nowa Zelandia, USA 2014; mockument, horror, komedia; reż. Taika Waititi; obsada: Taika Waititi, Jemaine Clement, Jonny Brugh, Cori Gonzales-Macuer, Stuart Rutheford;dozwolony od 12 lat, czas projekcji 85 min., bilet: 5,00 zł.

 

Jak kilkusetletnie wampiry radzą sobie we współczesnym świecie? Gdzie mieszkają? Jak dobierają ubrania, skoro nie widzą się w lustrze? O co kłócą się na spotkaniu lokatorskim? Czy mogą się zaprzyjaźnić z człowiekiem i nie spożyć go na kolację?
Na te i inne pytania postanawia znaleźć odpowiedź ekipa filmowców, która, uzbrojona w krucyfiksy i zapewnienie nietykalności, kręci reportaż z życia czterech wampirów, mieszkających razem w starym domu na przedmieściach Wellington w Nowej Zelandii.
Pedant Viago liczy sobie lat 379, awanturnik Deacon - 183, okrutnik Vladislav - 862, a zmurszały potwór Petyr… 8000. Ich codzienność niewiele różniłaby się od codzienności czterech kumpli mieszkających w jednym domu, gdyby nie to, że dzień zaczynają po zmroku i kończą przed świtem, kłócą się, latając pod sufitem, i przyjmują pokarm tylko w płynie. Czerwonym.
Arcyumiejętnie wykorzystana stylistyka reportażu, zabawa konwencjami gatunkowymi i przede wszystkim montypythonowskie poczucie humoru. Dla miłośników inteligentnej filmowej zabawy - czysta przyjemność.

AKTORKA

13.09. godz. 18:00
 

Polska 2015; biograficzny; reż. Kinga Dębska; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 74 min., bilet: 5,00 zł.

 

Kinga Dębska i Maria Konwicka przedstawiają w swoim filmie gwiazdę polskiego kina lat 60. Elżbietę Czyżewską. Ich film to intymny portret kobiety, której sensem życia było granie, a której losy dramatycznie odmienił wyjazd do USA. W filmie Czyżewską wspominają polscy i amerykańscy znajomi i przyjaciele, m.in. Andrzej Wajda, Beata Tyszkiewicz, Barbara Sass, Daniel Olbrychski, Michał Urbaniak, Meryl Streep.

CZEGO DUSZA ZAPRAGNIE

18.09. godz. 18:00
 

USA, Wielka Brytania 2015; science fiction, komedia; reż. Terry Jones; obsada: Simon Pegg, Kate Beckinsale, Sanjeev Bhaskar, Rob Riggle; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 81 min., bilet: 10,00 zł.

 

Zwyczajny z pozoru nauczyciel gimnazjum Neil Clarke zostaje przez rozumne istoty pozaziemskie obdarzony magiczną mocą. Wystarczy, że ruszy małym palcem, a wszystko co sobie wymyśli staje się faktem. W ten właśnie sposób może sprawić, że gdzieś w czarnej dziurze zniknie banda rozwrzeszczanych bachorów z jego klasy, albo że jego kumpel z nieatrakcyjnego nudziarza zmieni się w obiekt kobiecych westchnień na wzór niejakiego Greya o wielu twarzach. Skromny dotąd i niepozorny Neil wkrótce jednak przekonuje się, że magiczna moc to nie żarty i trzeba się z nią obchodzić bardzo ostrożnie. Na dodatek zupełnie nie ma świadomości, że od tego, czy dzięki mocy będzie czynił dobro, czy zło, zależą losy Ziemi…

 

ZAĆMA

20.09. godz. 18:00
 

Polska 2016; dramat, biograficzny; reż. Ryszard Bugajski; obsada: Maria Mamona, Małgorzata Zajączkowska, Janusz Gajos, Bartosz Porczyk, Marek Kalita;dozwolony od 16 lat, czas projekcji 109 min., bilet: 5,00 zł.

 

Druga połowa lat. 50. O prywatną audiencję u prymasa Stefana Wyszyńskiego ubiega się Julia Brystiger, była szefowa owianego złą sławą Departamentu V. Eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa, zwana niegdyś "Krwawą Luną", słynęła z tego, że osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Teraz, szukając porady duchowej, dąży do spotkania z Wyszyńskim. Zanim jednak dojdzie do konfrontacji z głową Kościoła, będzie musiała przekonać do swoich racji niewidomego księdza i cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę.

 

MARLEY - ONE LOVE

25.09. godz. 18:00
 

USA, Wielka Brytania 2012; muzyczny, biograficzny; reż. Kevin Macdonald; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 139 min., bilet: 5,00 zł.

 

Pół-czarny, pół-biały, mieszaniec, odmieniec - Bob Marley dobrze znał smak odrzucenia. Urodził się w małej wiosce w górach, dorastał w dzielnicy nędzy w Kingston, edukację szkolną zakończył, mając lat 14. Niewiele później napisał pierwszą piosenkę.
Następne 20 lat jego życia, aż do przedwczesnej śmierci, to droga do sławy, koncertów na największych scenach świata i tytułu króla muzyki reggae.
Ponad dwugodzinny film Kevina McDonalda ("Ostatni król Szkocji", "Czekając na Joe", a także "One Day in September" - Oscar '99) to porywająca, utkana z archiwalnych filmów i zdjęć oraz rozmów z członkami rodziny, muzykami i przyjaciółmi historia życia i twórczości Boba Marleya, piewcy odrzuconych, ubogich i zapomnianych.

 

DUSZIGROSZ

27.09. godz. 18:00
 

Francja 2016; komedia; reż. Fred Cavaye; obsada: Dany Boon, Laurence Arne, Noemi Schmidt, Patrick Ridremont; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 86 min., bilet: 10,00 zł.

 

Francois jest mężczyzną w średnim wieku. Jest utalentowanym skrzypkiem. Jest nielubianym sąsiadem. Jest samotnikiem. Jednak cechą, która określa go zdecydowanie najprecyzyjniej, jest chorobliwe skąpstwo. Francois jest DUSIGROSZEM.
Porządek jego świata, w którym pod prysznic (zimny!) wchodzi się ze stoperem, kolację je przy świetle ulicznych latarni, a telewizję ogląda przez lornetkę w oknie sąsiada, burzy pojawienie się dwóch kobiet: nowej (ślicznej) wiolonczelistki w orkiestrze i dziewczyny, która twierdzi, że jest jego córką…
W roli dusigrosza jak zawsze znakomity, okrzyknięty królem francuskiej komedii Dany Boon.