KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - PADDINGTON 2

24.03. (sobota)
godz. 13:15
 

Francja, Wielka Brytania 2017; familijny; reż. Paul King; polski dubbing; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 103 min. Bilet: 16 zł (normalny); 14 zł (uczniowie).

 

Tym razem rezolutny niedźwiadek o nienagannych manierach i skłonności do wpadania w tarapaty trafi w złe towarzystwo. Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, naiwny Paddington zrobi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę. A że siłę przekonywania ma wielką, rzecz może się udać. Każdy przecież chętnie przyjmie pomocną łapę nawet jeśli jest nieco lepka od marmolady. Szczególnie jeśli futrzasty zada swe fundamentalne pytanie: Misia w sercu nie masz?!

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - PITBULL. OSTATNI PIES

24.03. (sobota)
godz. 15:15; 19:30
 

Polska 2018; sensacyjny; reż. Władysław Pasikowski; obsada: Marcin Dorociński, Doda, Krzysztof Stroiński, Adam Woronowicz, Rafał Mohr, Cezary Pazura, Izabela Kuna; dozwolony od 15 lat, czas projekcji 123 min. Bilet: 16 zł (normalny); 14 zł (uczniowie, studenci, seniorzy).

 

Kiedy ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału terroru rozpoczynają dochodzenie. Schwytanie sprawcy uważają nie tylko za swój obowiązek, ale też punkt honoru. Niestety, wydział jest przetrzebiony zmianami organizacyjnymi i zwolnieniami. W tej sytuacji, aby stawić czoła gangsterom, stołeczny komendant ściąga do Warszawy rozproszonych po prowincji, doświadczonych policjantów. W stolicy pojawiają się Despero, Metyl oraz – prosto z Waszyngtonu – Nielat, zwany obecnie Quantico. Tymczasem w walce o dominację nad miastem, toczonej między gangami z Pruszkowa i Wołomina, pojawia się trzeci, znaczący gracz – Czarna Wdowa...

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - KOBIETA SUKCESU

24.03. (sobota)
godz. 17:30
 

Polska 2018; komedia romantyczna; reż. Robert Wichrowski; obsada: Agnieszka Więdłocha, Mikołaj Roznerski, Bartosz Gelner, Małgorzata Foremniak, Tomasz Karolak, Tomasz Oświecimski; dozwolony od 13 lat, czas projekcji 105 min. Bilet: 16 zł (normalny); 14 zł (uczniowie, studenci, seniorzy).

 

Główną bohaterką jest Mańka (Agnieszka Więdłocha), szefowa firmy w wielkim mieście, której życie nagle wywraca się do góry nogami. Jej biznes pada ofiarą nieuczciwej konkurencji, związek z Norbertem (Mikołaj Roznerski) przeżywa kryzys, a pod drzwiami mieszkania kobieta zastaje Lilkę (Julia Wieniawa), młodszą siostrę uosabiającą chaos, tak obcy perfekcyjnej Mańce. W jej życie – za sprawą psa i przypadku – wkracza również Piotr (Bartosz Gelner), którego wbrew sobie i mimo seriinieporozumień zdaje się przyciągać. Jako przebojowa kobieta sukcesu Mańka nie zamierza się poddawać i skupia się na walce o przetrwanie firmy i zdemaskowanie oszustów! Czy nie straci przez to z oczu siostrzanej przyjaźni i szansy na coś nowego?

KINO ZA ROGIEM W ŁOSICACH

BIAŁY BÓG

1.03. godz. 18:00
 

Niemcy, Szwecja, Węgry 2014; dramat; reż. Kornel Munduruczko; obsada: Zsofia Psotta, Sandor Zsoter, Szabolcs Thuroczy, Laszlo Galffi; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 2 godz., bilet: 5,00 zł.

 

Rozwiedziony ojciec 13-letniej Lili, zmuszony do zaopiekowania się córką i jej psem na czas nieobecności matki, w ataku furii porzuca zwierzę na środku ulicy. Pies błąka się po mieście, na własnej skórze doświadczając, jak okrutni potrafią być ludzie. Hagen ucieka przed hyclami, wpada w pułapkę chciwego bezdomnego, zostaje uwięziony i trenowany do krwawych walk. W końcu staje na czele sfory rozjuszonych psów, które opanowują miasto i mszczą się na swoich oprawcach.
Zgrabne połączenie melodramatu, kina przygodowego i filmu o zemście to jednocześnie, jak mówi sam reżyser, niepokojąca metafora polityczna będąca komentarzem do tego, co obecnie dzieje się na Węgrzech i w całej Europie - film o tych, którzy sprawują władzę i coraz bardziej ignorują innych. I próba odpowiedzi na pytanie, co się stanie, jeśli ci "inni" się zbuntują…?

WOJNA

6.03. godz. 18:00
 

Dania 2015; dramat wojenny; reż. Tobias Lindolm; obsada: Pilou Asbeak, Soeren Malling, Tuva Novotny, Dar Salim; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 115 min., bilet: 5,00 zł.

 

Sierżant Claus Pedersen stacjonuje wraz ze swoją kompanią na afgańskiej prowincji. Podczas rutynowej misji żołnierze dostają się w krzyżowy ogień talibów. Aby ratować swoich ludzi, Claus podejmuje dramatyczną decyzję, w wyniku której zostaje oskarżony o popełnienie zbrodni wojennej.
Nominowany do Oscara film Tobiasa Lindholma w surowej, niemal paradokumentalnej stylistyce pokazuje okrucieństwo i bezsens wojny.

DZIEŃ KOBIE Z KINEM ŁDK - PORADY NA ZDRADY

8.03. godz. 18:00
 

Polska 2017; komedia romantyczna; reż. Ryszard Zarorski; obsada: Magdalena Lamparska, Anna Dereszowska, Mikołaj Roznerski, Weronika Rosati, Krzysztof Czeczot, Tomasz Karolak; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 96 min., bilet: 5,00 zł.

 

Zdradzona w dniu ślubu Kalina i porzucona przez chłopaka Fretka rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską wiernością. Postanawiają pomagać kobietom i na zlecenie testować lojalność ich partnerów. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Kalina ma uwieść Macieja - specjalistę do spraw damsko-męskich, bo tym razem cały plan bierze w łeb. Maciej nie jest jak inni mężczyźni, których z łatwością udało się przyłapać na zdradzie. Serce dziewczyny - mimo podjętych postanowień - znów zaczyna bić mocniej, a wielka miłość to tylko kwestia czasu…

JACKIE

13.03. godz. 18:00
 

Chile, Francja, Hongkong, USA 2016; biograficzny, historyczny; reż. Noah Oppenheim, obsada: Natalie Portman, Peter Sarsgaard, Billy Crudup, Greta Gerwig, John Hurt; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 95 min., bilet: 5,00 zł.

 

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, szybko staje się ikoną, jedną z najbardziej rozpoznawalnych kobiet na świecie. 22 listopada 1963 roku jej świat rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline powraca do Waszyngtonu. W ciągu kilku kolejnych dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię... Jackie.
Urocza romantyczna komedia o tym, że miłości nie mierzy się w centymetrach!

 

NIERACJONALNY MĘŻCZYZNA

15.03. godz. 18:00
 

USA 2015; komedia; reż. Woody Allen; obsada: Jaoquin Phoenix, Emma Stone, Parker Posey, Jamie Blackley, Ethan Philips; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 94 min., bilet: 5,00 zł.

 

Słodko-gorzki komediodramat, którego głównym bohaterem jest charyzmatyczny, ale przeżywający głęboką depresję profesor filozofii. Abe Lucas podejmuje pracę w college'u w niewielkim mieście i wkrótce wdaje się w romans ze znudzoną małżeństwem profesorką, a jednocześnie nawiązuje przyjaźń ze swoją najlepszą studentką, która stopniowo ulega fascynacji jego posępną, artystyczną osobowością i legendą wielkiego intelektualisty - i wielkiego kobieciarza. Nic jednak nie jest w stanie wydobyć go z depresji - do dnia, w którym podsłuchana w barze rozmowa obcych ludzi radykalnie odmieni jego życie. I życie kilku innych osób…

BOSO, ALE NA ROWERZE

20.03. godz. 18:00
 

Belgia, Holandia 2009; komediodramat; reż. Felix Van Groeningen; obsada: Kenneth Vanbaeden, Valentij Dhaenens, Gilda De Bai, Koen De Graeve;dozwolony od 16 lat, czas projekcji 106 min., bilet: 5,00 zł.

 

Gunther Strobbe ma 13 lat. Mieszka z ojcem i trzema wujkami u babci, do której wszyscy synowie sprowadzili się, gdy znudziła się im dorosłość. Od tamtej pory żyją życiem próżniaków, awanturników, hazardzistów i pijaków, świetnie się przy tym bawiąc. Gunther dorasta w tym mało budującym otoczeniu, przekonany, że w końcu stanie się takim samym nieudacznikiem jak oni. Uczy się pić, zaczyna się oglądać za dziewczynami, w obronie honoru rodziny bije kolegę. A w przerwach - odbębnia karne wypracowania, ćwicząc się przy okazji w sztuce pisania. Jeszcze nie wie, że jako dorosły mężczyzna zostanie pisarzem i w swoich książkach wróci do czasów dzieciństwa.
"Boso, ale na rowerze", choć ze swoim naturalizmem balansuje chwilami na granicy dobrego smaku, to piękna opowieść o dojrzewaniu - i o nadziei.

CARTE BLANCHE

22.03. godz. 18:00
 

Polska 2015; dramat obyczajowy; reż. Jacek Lusiński; obsada: Andrzej Chyra, Arkadiusz Jakubik, Urszula Grabowska, Dorota Kolak, Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek;dozwolony od 12 lat, czas projekcji 101 min., bilet: 5,00 zł.

 

Historia heroicznych zmagań uwielbianego przez uczniów nauczyciela historii z liceum, który zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń: Kacper niedługo oślepnie. Tyle że on nie jest w stanie zrezygnować z uczenia, które jest nie tylko jego zawodem, ale i pasją, życiowym powołaniem. Przekonany, że jeśli prawda wyjdzie na jaw, zostanie zwolniony z pracy, ukrywa chorobę. Uczy się udawać, że widzi, i choć wydaje się to nieprawdopodobne, dzięki jego niewiarygodnej determinacji i pomysłowości nikt, poza jego najlepszym przyjacielem, nie zna prawdy.
Film inspirowany jest historią Macieja Białka, nauczyciela historii z Lublina, który w pracy przez cztery lata ukrywał fakt, że stracił wzrok.

FRANTZ

27.03. godz. 18:00
 

Francja, Niemcy 2016; dramat; reż. Fracois Ozon; obsada: Paula Beer, Pierre Niney, Ernst Stoetzner, Marie Gruber, Anton von Lucke; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 113 min., bilet: 5,00 zł.

 

Anna jest młoda, piękna i w niekończącej się żałobie - kolejny rok opłakuje Franza, narzeczonego, który zginął w okopach I wojny światowej. Pewnego dnia na cmentarzu zastaje nad jego grobem nieznajomego młodego mężczyznę. To Adrien, Francuz, który, jak twierdzi, przed wojną przyjaźnił się z Frantzem, a teraz przyjechał złożyć kwiaty na jego grobie i poznać jego bliskich.
Z biegiem czasu między Anną i Adrienem zaczyna się rodzić osobliwa więź: on, podobnie jak ona jest delikatny, wrażliwy, obdarzony artystyczną duszą, i podobnie jak ona pogrążony w żałobie po Franzu. Tyle tylko, że nie do końca wiadomo, czy rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje…
Piękny, subtelny traktat o prawdzie i kłamstwie, winie i przebaczeniu.