KINO ZA ROGIEM W ŁOSICACH

KINO ZA ROGIEM W ŁOSICACH

KINO ZA ROGIEM W ŁOSICACH

ŚLADY STÓP

12.06. godz. 18:00
 

Hiszpania 2016; religijny, dokumentalny; reż. Juan Manuel Cotelo; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 89 min., bilet: 5,00 zł.

 

"Poszukuję 10 dzielnych podróżników chętnych przejść 1000 kilometrów w 40 dni. Dotarcie do celu nie jest zapewnione. Obiecuję cierpienie i na przemian przejmujące zimno i nieznośny upał. Najprawdopodobniej nabawisz się kontuzji, obolałych mięśni i pęcherzy na stopach. Zniechęcenie i pokusa zrezygnowania zapewnione codziennie. Snu - niewiele, czasem na zimnej ziemi. Nieuniknione przypadki zabłądzenia, jednak... Nagrodą może być odnalezienie siebie."
Takim ogłoszeniem młodego księdza zaczyna się wielka podróż 10 ochotników, którzy decydują się odbyć pielgrzymkę do Santiago de Compostella.
40-dniowa piesza wędrówka stanie się dla nich podróżą do granic własnej wytrzymałości fizycznej i psychicznej, drogą do poznania towarzyszy podróży - i samych siebie, mistycznym wyzwoleniem z zewnętrznego i wewnętrznego zgiełku.

PRZEŁĘCZ OCALONYCH

14.06. godz. 18:00
 

Australia, USA 2016; wojenny, dramat, biograficzny; reż. Mel Gibson; obsada: Andrew Garfield, Hugo Weaving, Vince Vaughn, Sam Worthington, Teresa Palmer, Luke Bracey; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 133 min., bilet: 5,00 zł.

 

Po japońskim ataku na Perl Harbour Desmond Doss, jak niemal wszyscy młodzi mężczyźni z jego miasteczka, zaciąga się do armii - jednak nie po to, żeby zabijać wrogów, tylko po to, żeby ratować rannych. Broniąc swoich przekonań, zderzy się z bezdusznością przepisów, pogardą przełożonych i przemocą ze strony kolegów, ale koniec końców uzyska prawo do brania udziału w walkach, bez broni.
Niedługo potem ten łagodny, wiecznie uśmiechnięty chłopak, z racji swojej postury nazywany Łodygą, podczas krwawej bitwy o Okinawę wykaże się bezprzykładnym bohaterstwem.
Film Mela Gibsona to oparta na faktach, świetnie zrealizowana opowieść o sile człowieczeństwa w godzinie wielkiej próby.

MARIA SKŁODOWSKA-CURIE

19.06. godz. 18:00
 

Belgia, Francja, Niemcy, Polska 2016; dramat, biograficzny; reż. Marie Noelle; obsada: Karolina Gruszka, Charles Berling, Arieh Worthalter, Izabela Kuna, Piotr Głowacki;dozwolony od 12 lat, czas projekcji 96 min., bilet: 5,00 zł.

 

Opowieść o życiu wielkiego naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków - polonu i radu. Portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym zdolnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Film Marie Noelle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy - czułej matki, kochającej żony, a przy tym kobiety charyzmatycznej i zdecydowanej.

 

BOSKA FLORENCE

21.06. godz. 18:00
 

USA, Wielka Brytania 2018; biograficzny, komediodramat; reż. Nicholas Martin; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 105 min., bilet: 5,00 zł.

 

Kochała muzykę. Kochała tak bardzo, że była głucha na to, jak bardzo muzyka nie kocha jej…
Nominowana do Oscara "Boska Florence" to, jak piszą jej twórcy, "niesłychanie prawdziwa historia". To rzeczywiście historia oparta na życiu autentycznej postaci - Florence Foster Jenkins, znanej jako "najgorsza śpiewaczka świata", która dzięki fortunie otrzymanej w spadku po ojcu mogła realizować swoje fantazje: mimo całkowitego braku talentu wokalnego niemal do śmierci występowała na scenie w repertuarze operowym. A co ciekawe, jej występy cieszyły się dużą popularnością…
Dzięki świetnym kreacjom aktorskim Meryl Streep jako Florence i Hugh Granta jako jej męża film Stephena Frearsa to coś więcej niż tylko zabawna historia o groteskowej śpiewaczce pozbawionej słuchu muzycznego - to opowieść o miłości i lojalności.

OJCOWIE I CÓRKI

26.06. godz. 18:00
 

USA, Włochy 2015; dramat; reż. Gabriele Muccino; obsada: Russel Crowe, Amanda Seyfried, Kylie Rogers, Aaron Paul, Diane Kruger, Bruce Greenwood; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 111 min., bilet: 5,00 zł.

 

Jake, nagrodzony Pulitzerem pisarz, przechodzi załamanie nerwowe po tym, jak w wypadku samochodowym ginie jego żona, a on zostaje sam z 6-letnią córeczką Katie. Kiedy ląduje w szpitalu psychiatrycznym, na czas jego nieobecności dziewczynka trafia do wujostwa. Jake odzyska córeczkę po kilkumiesięcznym pobycie w szpitalu, ale krewni chcą mu ją odebrać i adoptować.
Po latach Katie zostaje psychologiem. Choć pracuje jako terapeutka dziecięca, sama chodzi do psychoterapeuty - w obawie przed miłością, która kojarzy się jej z utratą bliskich, wewnętrzną pustkę zabija cynicznym przygodnym seksem. Czy ma szansę na uporanie się z traumami przeszłości?

LATO W PROWANSJI

28.06. godz. 18:00
 

Francja 2014; komedia, dramat; reż. Rose Bosch; obsada: Jean Reno, Anna Galiena, Chloe Jouannet, Hugo Dessioux, Aure Atika; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 99 min., bilet: 5,00 zł.

 

Lea i Adrian są typowymi nastolatkami - nieco zagubieni, zbuntowani, przyklejeni do tabletów i smartfonów. Ponieważ małżeństwo ich rodziców wisi na włosku, babcia zabiera ich, razem z ich małym głuchoniemym braciszkiem, na wakacje na południe Francji, do domu dziadka, którego z jakichś niejasnych rodzinnych powodów nigdy wcześniej nie widzieli na oczy. Teraz wreszcie się spotkają - i nie będzie to spotkanie szczególnie przyjemne: energiczny (i zrzędliwy) starszy pan wkurza ich nie mniej niż oni wkurzają jego. A na dodatek nie działają tu telefony komórkowe…! Młodzi czują się jak pogrzebani żywcem. Następne dwa miesiące zmieni życie ich wszystkich - czegoś ważnego nauczą się od siebie nawzajem, dziadkowie od młodych, a młodzi od dziadków.
Wzruszająca, pełna pozytywnej energii, ciepła i humoru podróż do jednego z najbardziej malowniczych zakątków na świecie - słonecznej Prowansji. Za kamerą scenarzystka wielkiego dzieła Ridleya Scotta - "1492 - Wyprawa do raju", a w roli ekscentrycznego dziadka, który parze zbuntowanych nastolatków daje prawdziwą szkołę życia (i uczuć) - niezawodny Jean Reno.