KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - SMERFY: POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ WIOSKI

10.06. - SZCZEGÓŁY WKRÓTCE
 

USA 2017; animowany; reż. Kelly Asbury; dozwolony od lat - b/o, czas projekcji 89 min., bilety: 16,00 zł (normalny); 13,00 zł (uczniowie).

Rezerwacja biletów: sekretarial ŁDK, tel. 83 359 05 09, 357 34 23, 531 257 246.

 

W nowym, w pełni animowanym filmie poznamy losy Smerfetki, która kierując się tajemniczą mapą, wraz z przyjaciółmi - Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą - wyrusza w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu. A miejsce to pełne jest magicznych stworzeń, kolorów i przygód. Tak Smerfetka i jej przyjaciele, wyprzedzając Gargamela, docierają do tajemniczej zaginionej wioski, poznając największą tajemnicę w historii Smerfów.

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - MUMIA

PREMIEROWO W ŁOSICACH!!!
10.06. - SZCZEGÓŁY WKRTÓCE
 

USA 2017; fantasy, przygodowy; reż. Alex Kurtzman; obsada:Tom Cruise, Russel Crowe, Sofia Boutella, Anabelle Walis, Jake Johnson; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 136 min., bilety: 16,00 zł (normalny); 13,00 zł (uczniowie, studenci).

Rezerwacja biletów: sekretarial ŁDK, tel. 83 359 05 09, 357 34 23, 531 257 246.

Przez wieki spoczywająca w grobowcu ukrytym w piaskach pustyni starożytna księżniczka (znana ze "Star Trek: W nieznane" Sofia Boutella), której przeznaczenie nie zdążyło się wypełnić, budzi się w dzisiejszych czasach. Jej złość na niesprawiedliwość, która ją spotkała, rosła przez tysiące lat, przybierając rozmiary wymykające się ludzkiej wyobraźni. Od gorących piachów pustyni, przez tajemnicze labirynty ukryte pod dzisiejszym Londynem Mumia budzi nowy wszechświat bogów i potworów.

KINO ZA ROGIEM W ŁOSICACH

BOBRY

04.05. godz. 18:00
 

Polska 2013; komedia; reż. Hubert Gotkowski; obsada: Wojciech Solarz; Robert Jarociński, SebastianStankiewicz, Marcin Kabaj; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 91 min., bilet: 5,00 zł.

 

Anioł Śmierci jeżdżący zdezelowanym karawanem i pociągający z piersiówki musi doprowadzić do samobójstwa byłego lidera punkowego zespołu "Bobry". Wtedy będzie mógł zakończyć swoją dramatycznie nudną misję na ziemi i wrócić do siebie. Sęk w tym, że na skutek pewnego zdarzenia punkowiec postanawia reaktywować zespół i ani myśli umierać…
I teraz do gry (w sensie i przenośnym, i dosłownym) wkraczają właściciel szaletu publicznego i rezydent szpitala dla psychicznie chorych handlujący psychotropami.
Niezależna produkcja Huberta Gotkowskiego, współtwórcy rzeszowskiej grupy DDN, sporo absurdalnego humoru, nietuzinkowi bohaterowie i niezłe aktorstwo.

GENIUSZ

09.05. godz. 18:00
 

USA, Wielka Brytania 2016; dramat; reż. Michael Grandage; obsada: Colin Firth, Jude Law, Nicole Kidman, Guy Pearce; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 99 min., bilet: 5,00 zł.

 

Znakomity aktorski duet - Colin Firth i Jude Law - w opartej na faktach historii wspólnej pracy i przyjaźni redaktora literackiego Maxa Perkinsa i pisarza Thomasa Wolfa, inspirowanej biografią Perkinsa pióra Andrew Scotta Berga.
Thomas Wolf jest kolejnym, po takich sławach jak F. Scott Fitzgerald czy Ernest Hemingway, literackim odkryciem Perkinsa, redaktora, o jakim zapewne marzy każdy pisarz. Mądry, zdystansowany, nieziemsko cierpliwy i pracowity, dostrzega w nieco niezrównoważonym psychicznie Wolfie wielki talent, wymagający jednak radykalnej obróbki. Film Michaela Grandage'a to subtelna opowieść o relacji tych dwóch krańcowo różnych ludzi, a niejako przy okazji hymn na cześć wykuwania dzieła sztuki.

ŁOWCY GŁÓW

11.05. godz. 18:00
 

Niemcy, Norwegia 2011; thriller, kryminalny; reż. Mortem Tyldum; obsada: Aksel Hennie, Nikolaj Coster-Waldau, Synnoeve Macody Lund, Eivind Sander; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 96 min., bilet: 5,00 zł.

 

Roger jest świetnym headhunterem, ale nie byłby w stanie utrzymać swojego luksusowego domu i pięknej żony jedynie z pensji. Po godzinach dorabia więc… okradaniem domów swoich klientów z dzieł sztuki. I czeka - na okazję, która ustawi go do końca życia. Okazja wreszcie się nadarza, szczęście jest na wyciągnięcie ręki, ale Roger nie wie, że trafił na bardzo, bardzo niebezpiecznego przeciwnika.
Świetnie skonstruowane, znakomicie zagrane kino rozrywkowe najwyższej klasy.

FILMOWA NIEDZIELA DLA DZIECI - BAŚNIE I BAJKI POLSKIE

14.05. godz. 11:45
 

Polska 2016; animowany; dozwolony od lat - b/o, czas projekcji 52 min., bilet: 3,00 zł.

 

KLUSKOWA BRAMA
W pewnym wrocławskim zaułku żyli sobie gospodyni i majster, który ponad wszystko na świecie lubił kluski śląskie gotowane przez żonę. Pewnego dnia majster sprzedał swoje kluski burmistrzowi, któremu zasmakowały one wprost niebiańsko. Jego kucharz obiecał więc majstrowi po złotym dukacie za każdy garnek klusek… Och, wreszcie będą bogaci! Żona dwoiła się tej nocy i troiła, żeby nagotować jak najwięcej, a majster, zamiast jej pomagać, smacznie spał. Mało tego, następnego dnia, zamiast sprzedać kluski kucharzowi, sam wszystkie zjadł! I kiedy wrócił do domu z pustymi rękami, okazało się, że jego biedną umordowaną żonę porwał wiatr…

PAWEŁ I GAWEŁ
Żartobliwa opowieść inspirowana klasyczną bajką Aleksandra Fredry o dwóch sąsiadach, Pawle i Gawle, z oryginalną ilustracją myuzyczną Krzesimira Dębskiego.
Spokojny Paweł znosi najdziksze swawole swojego sąsiada u dołu, aż w końcu postanawia odpłacić mu pięknym za nadobne. Ilustracja przysłowia:, jak ty komu, tak on tobie…Żartobliwa opowieść inspirowana klasyczną bajką Aleksandra Fredry o dwóch sąsiadach, Pawle i Gawle, z oryginalną ilustracją myuzyczną Krzesimira Dębskiego.
Spokojny Paweł znosi najdziksze swawole swojego sąsiada u dołu, aż w końcu postanawia odpłacić mu pięknym za nadobne. Ilustracja przysłowia:, jak ty komu, tak on tobie…

O NIEZWYKŁEJ PRZYJAŹNI
Stary osioł porzucony przez właściciela, stary pies, który nie ustrzegł domu przed złodziejami, stary kogut, który nie dawał już rady piać, stary kot, z którego drwiły myszy - bezdomni, porzuceni, spotykają się w lesie i postanawiają razem wyruszyć w świat i znaleźć nowy dom…
Piękna i mądra opowieść o życiu, które naturalnie prowadzi do starości, i o tym, że szacunek do starości jest częścią dobrego życia.

SERCE Z PIERNIKA
W pewnym górniczym miasteczku żył chłopiec o imieniu Szymek. Jego ojciec pracował w pobliskiej kopalni, mama zajmowała się domem. Na dziesiąte urodziny mama podarowała Szymkowi piernikowe serce. Pewnego dnia, gdy chłopiec poszedł po glinę na nowe klepisko, spotkał starca, który szukał w błocie zgubionej fajki. Szymek starał się ją znaleźć - bezskutecznie, a na dodatek zgubił swoje piernikowe serce…
Wkrótce mama Szymka ciężko zachorowała i chłopiec musiał ją zastąpić w gospodarstwie. Często chodził na glinianki po trawę dla zwierząt i pewnego razu znalazł tam zgubioną przez starca fajkę. Ku jego zdumieniu, dokładnie w tym samym momencie starzec wyrósł przed nim jak spod ziemi. Chłopiec opowiedział mu o chorobie matki, a starzec w podziękowaniu za fajkę wskazał mu miejsce, w którym był zakopany skarb. Znalezione dukaty całkowicie odmieniły los całej rodziny, a gdy pewnego dnia ojciec przyniósł z kopalni skamieniałe piernikowe serce, Szymek zrozumiał, że starcem, którego spotykał na gliniankach, był Skarbnik - legendarny duch kopalni.

MODELKA

16.05. godz. 18:00
 

Dania, Polska 2016; dramat; reż. Mads Matthiesen; obsada: Maria Palm, Ed Skrein, Charlotte Tomaszewska, Marco Ilsoe; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 103 min., bilet: 5,00 zł.

 

Emma przyjeżdża do Paryża, bo chce być modelką. Bo uwierzyła, że to co dla jej rówieśników jest przedmiotem kpin: jej wielkie oczy i długie chude kończyny, tu, w światowej stolicy mody, będzie atutem. I będzie, tyle że trzeba do tego dodać konieczność zaakceptowania świata bez zasad, bez lojalności, bez drogowskazów. Dla dziewczyny z przedmieść małego duńskiego miasteczka to jak jazda roller coasterem. Bez hamulców. Co będzie na końcu tej jazdy?

KWIAT WIŚNI I CZERWONA FASOLA

18.05. godz. 18:00
 

Francja, Japonia, Niemcy 2015; dramat; reż. Naomi Kawase; obsada: Kirin Kiki, Masatoshi Nagase, Kyara Uchida, Miki Mizuno; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 109 min., bilet: 5,00 zł.

 

Sentaro dzierżawi malutki bar, w którym serwuje przekąski dorayaki - małe naleśniki z pastą z czerwonej fasoli. Sentaro żyje bez radości, nie widzi kwitnących wiśni, nie słyszy śpiewu ptaków ani szumu wiatru, nie dostrzega piękna świata, który go otacza… aż do dnia, w którym zatrudnia jako pomoc uśmiechniętą i upartą starszą panią Tokue, mistrzynię w robieniu pasty z czerwonej fasoli. Pani Tokue jest pełna zrozumienia i miłości do wszystkiego wokół: ludzi, drzew, ptaków, a nawet fasoli, z którą rozmawia podczas procesu, a właściwie misterium jej przyrządzania. Z dziecięcą bezpośredniością otwiera oczy i serca ludzi podobnie samotnych jak Santaro, ogrzewa ich swoją pogodą ducha. Mały biznes zaczyna rozkwitać…
Powolne, wyciszające kino o radości czerpanej z rzeczy prostych i o przełamywaniu samotności.

MAMA

23.05. godz. 18:00
 

Hiszpania 2016; dramat, psychologiczny; reż. Julio Medem; obsada: Penelope Cruz, Luis Tosar, Asier Etxeandia, Teo Planel ; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 106 min., bilet: 5,00 zł.

 

Magda traci pracę, męża i dowiaduje się, że ma raka. Wkrótce potem poznaje nową miłość. Po operacji rokowania są dobre, życie wydaje się układać na nowo, ale niedługo później choroba wraca - tym razem diagnoza jest bezlitosna: Magdzie zostało kilka miesięcy życia. Tymczasem ona zachodzi w nieplanowaną ciążę - jej ciało, niosąc w sobie śmierć, teraz zaczyna nieść również życie…
Julio Medem, specjalizujący się w zmysłowych kobiecych portretach, określił "Mamę" jako "hymn na cześć życia, dramat przepełniony światłem i miłością".

JAK URATOWAĆ MAMĘ

26.05. godz. 17:00
 

Polska 2015; animowany; reż. Daniel Zduńczyk, Marcin Męczkowski; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 86 min., bilet: 5,00 zł.

 

Aneta i Adaś to rodzeństwo, które za sobą nie przepada: on nie odkleja się od gier komputerowych, ona siedzi z nosem w książkach. I pewnie dalej żyliby tak obok siebie, gdyby nie wypadek samochodowy, po którym ich mama trafia do szpitala i zapada w śpiączkę. Pozbawione opieki dzieci jadą na wieś do babci i przez przypadek poznają tajemniczą, mieszkającą na bagnach Czarownicę. Z jej chaty przeniosą się do baśniowej krainy z misją zdobycia Złotych Kropli, które mają moc spełniania ludzkich życzeń. Czeka na nich świat zaludniony przez postaci z bajek: jest tam gnuśny i głupawy król, są jego źli doradcy, uciśnieni poddani, turnieje rycerskie, smoki i piraci. A przede wszystkim jest zadanie, które muszą wypełnić, żeby uratować życie mamy.
Barwna przygodowa opowieść z budującym przesłaniem: Możesz wszystko, gdy bardzo tego chcesz…

MAMA

26.05. godz. 18:00
 

Kanada 2014; dramat; reż. Xavier Dolan; obsada: Anne Dorval, Antoine-Olivier Pilon, Suzanne Clement, Alexandre Goyette, Patric Huard; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 132 min., bilet: 5,00 zł.

 

Diane dobiega czterdziestki, ale zachowuje się i ubiera jak nastolatka, popija, klnie jak szewc i nie respektuje żadnych konwenansów. Od 3 lat jest wdową, a jej 15-letni syn Steve, który po śmierci ojca z nader żywego chłopca stał się chłopcem chorobliwie nadpobudliwym i niebywale agresywnym, został karnie usunięty ze specjalnego ośrodka z internatem. Diane zabiera go do domu i nie bardzo wie, co dalej.
Właśnie straciła pracę, po mężu zostały jej tylko długi, musi zapewnić synowi edukację, a im obojgu - utrzymanie… i jest z tym wszystkim sama. I choć kocha Steve'a bezgranicznie, jej miłość jest skutecznie zabijana przez bezradność wobec jego choroby i wobec problemów finansowych. On też kocha ją zachłanną, momentami nieco chorą miłością - skutecznie zabijaną przez ataki dzikiej agresji…
W ich rozpaczliwą miłosno-nienawistną relację niespodziewanie wkracza przypadkowy obserwator ich zmagań - Kyla, sąsiadka z naprzeciwka, łagodna, jąkająca się, introwertyczna nauczycielka, która usiłuje uporać się z własną traumą. I powoli w tym dziwnym trójkącie zaczyna się dziać coś niezwykłego - ekstrawertyczni do granic Diane i Steve łagodnieją, a Kyla powoli nabiera śmiałości i odzyskuje radość życia. Może jest jeszcze dla nich wszystkich nadzieja…

PIKNIK Z NIEDŹWIEDZIAMI

30.05. godz. 18:00
 

USA 2016; dramat, przygodowy, komedia; reż. Ken Kwapis; obsada: Robert Redford, Nick Nolte, Emma Thompson, Mary Steenburgen; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 99 min., bilet: 5,00 zł.

 

Kiedyś pisał książki o podróżach. Kiedyś był młody. Teraz jego świat powoli zaczyna kręcić się wokół diagnoz, chorób, lekarstw i pogrzebów znajomych. Czuje, że to ostatni moment, żeby powrócić do korzeni, poczuć bliskość przyrody, żeby załapać się na ostatnią wielką przygodę. Cel obiera ambitny: przejście przez liczący prawie 3,5 tysiąca kilometrów Szlak Appalachów. A z braku innych propozycji zaprasza na wyprawę nie widzianego od czterdziestu lat ekscentrycznego przyjaciela.
Robert Redford jako chłodny intelektualista i Nick Nolte w roli sfatygowanego życiem i używkami, ale wciąż żywiołowego wielbiciela kobiet i dobrego jedzenia - jak przystało na gwiazdy światowego formatu tworzą świetny duet. I przekonują, że starość nie musi oznaczać rezygnacji z wielkich wyzwań.